Dwudniowe warsztaty renowacji mebli z Rzuć Pan Okiem!

location icon
Folwark Edwardowo Bukowska 177, Poznań
calendar icon
Od 28 maj 10:00 do 29 maj 17:00
ticket icon
Od 480,00 zł

Folwark Edwardowo, Wegner i Rzuć Pan Okiem zapraszają na warsztaty renowacji mebli!

Masz w domu stare krzesło, stoliczek lub podnóżek, które chcesz odnowić i nie wiesz jak się do tego zabrać? Podczas trwających dwa dni warsztatów poznasz zasady usuwania starych powłok, dobierania i stosowania odpowiednich narzędzi, sposoby wypełniania ubytków, a także tapicerowania i nakładania nowych warstw wykończenia w zależności od wybranej techniki!

Prowadzenie: Paweł Machomet - Rzuć Pan Okiem! Blog o odnawianiu mebli i Zespół Folwarku Edwardowo

Data: 28-29 maja 2022 w godzinach od 10:00 do 17:00

Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań
Dojazd możliwy także autobusami linii 159 i 177

Koszt uczestnictwa: 480 złotych/dwa dni (cena zawiera podatek VAT)
Cena obejmuje warsztat renowacji drewna i tapicerki, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów tj. lakierów, farb kredowych i farb akrylowych Altax - Mistrzostwo w Twoim wykonaniu, bejc i wosków Starwax, a także pianek tapicerskich oraz tkanin obiciowych marki Ridex.

Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami:

- Uczestnicy i Prowadzący zobowiązani są do pracy w maskach i rękawiczkach ochronnych (dostępne na terenie Folwarku)

- Folwark Edwardowo zapewnia wirusobójczy płyn dezynfekujący do rąk i narzędzi

- stanowiska pracy Uczestników oddalone zostaną od siebie o bezpieczny dystans. W przypadku zebrania grupy dwudziestoosobowej na jednego Uczestnika przypada 40 metrów kwadratowych powierzchni.

Przeczytaj, zanim kupisz bilet.

Każdy z Uczestników warsztatów przychodzi ze swoim meblem.

Fotele, rozbudowane formy skrzyniowe, drzwi, okna, obiekty wymagające wymiany forniru bądź dorobienia nóg, podłokietników, zdobin itd. nie nadają się na warsztaty. Czternaście warsztatowych godzin to czas, w którym chcielibyśmy przekazać Ci wiedzę na temat podstaw odnawiania staroci, dzięki której będziesz w stanie podejmować samodzielne działania w tym zakresie i pogłębiać swoje umiejętności. Pragniemy przybliżyć Ci jako Uczestnikowi szereg bazowych procesów niezbędnych do przeprowadzenia podczas pracy ze starymi meblami. Stanowi to główny cel tego wydarzenia.

Meble takie jak krzesło Aga, fotel 366 i Lisek, krzesła ludwikowskie, eklektyczne trony wymagają znacznie więcej czasu niż 14 godzin, którymi dysponujemy na warsztatach. W tym czasie pełna renowacja wymienionych i podobnych wzorów jest niemożliwa.

Zdjęcie mebla, którym chcesz zająć się na warsztatach wyślij na info@rzucpanokiem.pl lub folwark.edwardowo@gmail.com. Dzięki temu będziemy mogli przygotować się do indywidualnej pracy z Tobą i unikniemy sytuacji, w której wykonanie danej operacji nie będzie możliwe choćby z uwagi na ograniczony czas bądź poziom trudności wykraczający poza program, w ramach którego nauczysz się:

- demontażu konstrukcji drewnianych

- czyszczenia powierzchni drewnianych z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i elektronarzędzi

- uzupełniania ubytków w drewnie (korzystając z gotowych mas i drobnych kawałków nowego drewna)

- wykańczania drewna bejcami, lakierami, woskami, olejami, farbami akrylowymi lub kredowymi

- demontażu elementów tapicerowanych

- zasad doboru i krojenia tkanin

- sposobów przycinania i klejenia pianek PU

- nabijania pasów tapicerskich

- wykonywania podstawowych obić

- szycia ręcznego

Każdy z Uczestników przychodzi z jednym własnym meblem. W czasie warsztatów meble odnawiają Uczestnicy.

Uwaga!

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wydarzenia w przypadku, gdy grupa Uczestników będzie mniejsza niż 10 osób.

Folwark Edwardowo nie prowadzi gastronomii ani bazy noclegowej. W cenę biletu wliczony jest poczęstunek dla uczestników składający się ze słodkich i słonych przekąsek oraz kawy, herbaty i wody mineralnej. W cenie biletu nie ma ujętych posiłków dla uczestników, dlatego też zalecamy przygotowanie ich i zabranie ze sobą, bądź skorzystanie z oferty punktów gastronomicznych działających w najbliższej okolicy (na przykład za pośrednictwem aplikacji typu pyszne.pl itd.)

Wiek: 18+

O Folwarku Edwardowo

Początki folwarku sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma WEGNER, współorganizator wydarzenia. Projekt został powołany do życia w 2015 roku jako spółka celowa, której zadaniem jest rewitalizacja i komercjalizacja byłych terenów dworu Edwardowo mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej. spółka WEGNER mając na względzie zachowanie starego układu architektonicznego obiektu, opracowała koncepcję rozwoju tego terenu, umożliwiając stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych charakteryzującego się wyjątkową architekturą.

Współorganizator: Wegner

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet z krzesłem gratis!
już niedostępne 480,00 zł -
  Bilet z krzesłem gratis!
już niedostępne 480,00 zł -