IT i Nowe technologie Nauka i Edukacja Zdrowie i Medycyna Rodzina i relacje międzyludzkie

"Złapmy zdrową relację- odnajdźmy się w sieci." Warsztaty dot. Zjawiska Cyberprzemocy dla rodziców.

location icon
Liceum Columbus Czyżewskiego 30A, Gdańsk
calendar icon
Od 7 paź 17:30 do 7 paź 17:30

Na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z nowym zjawiskiem - pokoleniem Internetu. Wiedziałeś że Twoje dziecko jest pokoleniem Z? Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę. Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych. Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia - głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejetność wyrażania i rozpoznawania emocji.


Dzięki Tym warsztatom zrozumiesz jak ważna jest także "higiena cyfrowa", o co chodzi gdy ktoś powie do Ciebie "iksde", "LOL" albo to, że jego wymarzonym zawodem jest zostanie "influencerem", "zbicie fejmu i hajsu" lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.


Wspólnie rozpoznamy zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci. Niestety, problemy takie jak przemoc i uzależnienia są codziennością także w świecie wirtualnym.


Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości. Brak świadomości pośród dorosłych, dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne.W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować.


Bądźmy razem w sieci- nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.


Spotkanie poprowadzi:

Kamila Cyran

Psycholog, Pedagog, Trener Umiejętności Społecznych, Edukator

Pracuję z dziećmi i młodzieżą na każdym etapie rozwojowym dostosowując tok spotkań do indywidualnych potrzeb oraz przejawianych trudności. W swojej pracy cenię kreatywne podejście oraz uwzględnienie unikalnego potencjału jaki ma w sobie każde dziecko. Prowadzę konsultacje indywidualne dla dzieci oraz dorosłych, jak i psycho-stymulujące dziecięcy rozwój zajęcia grupowe, warsztaty umiejętności społecznych oraz szkolenia profilaktyczne. Szczególną uwagę w swojej kilkuletniej pracy, poświęcam wpływowi Internetu na psychospołeczne funkcjonowanie obecnego pokolenia.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wstęp na szkolenie dot. cyberprzemocy

dostępnych: 21

już niedostępne -