Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna Polityka i Gospodarka

Granice - gdzie, jak, po co? Warsztaty dla kobiet

location icon
bardzo blisko morza:) Krynica morska
calendar icon
Od 22 maj 16:00 do 27 maj 13:00
ticket icon
Od 1 250,00 zł

Granice są potrzebne ludziom jak powietrze. 
Bez granic, każdego rodzaju, nie wiedzielibyśmy, jak żyć;
ani kim jesteśmy, ani co mamy do zrobienia.
Granice są po to, aby nam pokazać, że istnieją rzeczy,
których nie można przekroczyć.

Olga Tokarczuk, "Ostatnie historie"

Kliknij i zobacz plakat wydarzenia

Podczas warsztatów zaproszę Cię do doświadczania granic poprzez ciało, taniec i ruch, aby lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz a także wokół nas. Jakie są granice? I czy są potrzebne? Granice są dobre, potrzebne, dają poczucie bezpieczeństwa, czasem również mogą budzić respekt czy dystans.

Jak więc szanować granice innych osób i swoje własne? Trzeba je najpierw w sobie rozpoznać i przyjąć, że są tam, gdzie są. Gdy są budowane z lęku lub konieczności to zazwyczaj stają się murem oddzielającym od świata, kiedy zaś są stawiane mądrze i z uważnością, to mogą stać się ochroną, informacją o własnej kondycji - o naszych możliwościach, ale także ograniczeniach.

Granice cierpliwości, wytrzymałości, rozumienia, działania, pomagania, rozsądku... Każdy ma swoje własne a rozpoznanie i przyjęcie ich może być jednym z ważnych kroków do lepszego życia ze sobą oraz z innymi. 

Nazywam się Danuta Dybowska, jestem pedagogiem, doradcą psychologicznym, psychoterapeutą DMT (terapia tańcem i ruchem) oraz certyfikowanym Providerem metody TRE® (ćwiczenia polegające na uwalnianiu napięć z ciała). Od wielu lat pracuję z kobietami, które doświadczyły przemocy, zaniedbania, różnego rodzaju strat, z osobami, które potrzebują poznać i zaakceptować swoje ciało, wyrazić emocje.
Pracuję również z osobami ze skłonnościami depresyjnymi, aby przez ciało i ruch mogły uruchomić siłę i energię płynącą z ciała.

Podczas warsztatów zaproszę Cię do odkrywania relacji między ciałem a emocjami za pomocą takich metod jak m.in.: DMT (psychoterapia tańcem i ruchem), TRE® (metoda uwalniania stresu i napięć z ciała), improwizacja ruchowa, refleksja osobista, praca z metaforą, dzielenie się własnym doświadczeniem w kręgu kobiet. Myślę, że miejsce, w którym po raz kolejny poprowadzę warsztaty (bliskość morza i jego nieustannych poruszeń fal, granica między lądem i wodą, granica państw) również będzie sprzyjać w doświadczaniu własnych poruszeń ciała, myśli, emocji i granic. 

Warsztaty są dla Ciebie, jeśli…

  • zastanawiasz się jakie są Twoje granice i czy chcesz, aby takie były,
  • chcesz wiedzieć jak szanować granice swoje oraz innych osób,
  • masz trudności w rozpoznawaniu i stawianiu granic,
  • potrzebujesz lepiej poznać siebie i zrozumieć sygnały płynące z ciała.

Warsztaty mogą stanowić dobre dopełnienie psychoterapii albo zainspirować do dobrych zmian w Twoim życiu.

TERMIN: 22-27 maja 2021

MIEJSCE: Krynica Morska

KOSZT: 1250zł

Jeśli masz pytania, potrzebujesz więcej informacji - skontaktuj się z prowadzącą: danadybowska@gmail.com, tel. 604 263 879

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Koszt obejmuje udział w warsztatach oraz nocleg z wyżywieniem. dla uczestniczek warsztatów

Koszt obejmuje udział w warsztatach oraz nocleg z wyżywieniem.

21 Maja 2021 1 250,00 zł