Korki z neuroróżnorodności #2 | NEURORÓŻNORODNA RODZINA | Otodom
Czy neuroróżnorodność wpływa na funkcjonowanie rodziny? Jeszcze jak!
O tym porozmawiamy podczas 2# Korków z neuroróżnorodności.
___________________
Korki z neuroróżnorodności to bezpłatne spotkania dla dorosłych (16+), które odbywają się raz na dwa miesiące w Warszawie. Każde spotkanie dotyczy innego tematu np. zaburzenia odżywiania a ADHD, prokrastynacja i perfekcjonizm, seksualność a neuroróżnorodność etc. Aby być na bieżąco obserwuj nas na Instagramie.
Plan spotkania:
Wykład "Neuroróżnorodność w rodzinie: różnice, które budują bliskość".
Prowadząca: Monika Dąbrowska - certyfikowana terapeutka TSR, pedagożka, trenerka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi. Realizuje działania psychoedukacyjne
m.in. w obszarach: neuroróżnorodności, dbania o dobrostan psychiczny, rozwijania uważności i empatycznej komunikacji. W życiu kieruje się miłością do różnorodności i nieustającym zaciekawieniem tym, co ludzkie.
Wykład "Szczęśliwy dom: jak tworzyć przestrzenie sprzyjające dobrostanowi."
Prowadząca: Anna Adrian - inicjatorka uruchomionego w 2021 roku długoterminowego projektu Otodom - "Szczęśliwy Dom". Ekspertka zakresie komunikacji marketingowej, z wieloletnim doświadczeniem w wielu branżach: e-commerce, classifieds, technologicznej, finansowej, industry, motoryzacyjnej. W swoim portfolio posiada sukcesy takich marek jak Otodom, Allegro, BZWBK, FIBARO, INEA oraz nagrody, m.in. Effie Awards, Złote Spinacze, Kreatura czy Dyrektor Marketingu Roku.
Panel dyskusyjny "Wyzwania, zrozumienie, wsparcie - czyli neuróróżnorodność w codzienności"
Jak wygląda życie neuroróżnorodnej rodziny w praktyce? Jak wspierać się wzajemnie w wyzwaniach, które są czasami po dwóch skrajnych stronach? Gdzie kończy się wsparcie, a zaczyna wyręczanie? Jak w tym wszystkim dbać o siebie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas panelu dyskusyjnego, do którego zaprosiłyśmy Anastazję, Natalię i Sebastiana:
Anastazja Bernad - Coach Świadomego Rodzicielstwa (Conscious Parenting), mama dwóch zachwycających osób i partnerka.
Od dzieciństwa pragnęła robić coś, co będzie pożyteczne dla świata i pomocne dla ludzi. Jej wrodzone zasoby spotkały się w roli mamy i coacha świadomego rodzicielstwa, gdzie towarzyszy klient/k/om
w drodze powrotnej do siebie, znalezieniu radości, wewnętrznej mądrości, a przez to do budowania głębokiej relacji ze sobą i swoimi dziećmi. Pracuje z myślą, że "kondycja rodzica to kondycja świata"
i stara się ją przekazywać dalej.
Pracuje z klient/k/ami indywidualnie i warsztatowo, swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również
na swoim profilu na instagramie. Prywatnie uwielbia się wspinać, wygłupiać z bliskimi i być blisko
z rodziną.
Natalia Fiedorczuk - pisarka, publicystka, dramaturżka. Laureatka Paszportu Polityki za swoją debiutancka powieść "Jak pokochać centra handlowe" (2016). Autorka czterech książek beletrystycznych, kilku opowieści dla dzieci, kilkunastu dramatów i scenariuszy filmowych. Publikowała m.in. w Dwutygodniku, Piśmie, Przekroju, Gazecie Wyborczej.
Z zawodu psychopedagożka i konsultantka Pozytywnej Psychoterapii Transkulturowej w obszarze spektrum autyzmu. Pomaga szkołom (Zespół Szkół DobraTU- trenerka TUS), organizacjom pozarządowym (Fundacja Dziewczyny w Spektrum - członkini Zarządu Fundacji, mentorka, facylitatorka) i organizacjom (Magiczne Ogrody - Rodzinny Park Tematyczny Janowiec) w obszarach związanych z komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną, dialogiem i wsparciem. Prywatnie - osoba neuroróżnorodna, mama, macocha i partnerka.
W ramach Neurosprytnych zajmuje się metodyką działań, wymyślaniem projektów i prowadzeniem wsparcia środowiskowego rodzin neuroróżnorodnych.
Sebastian Kielak - emerytowany kierownik korporacyjny w branży budowlanej. urodzony lider i przewodnik. Od kilku lat - nauczyciel programowania w MindCloud a od ponad roku innowacyjny trener TUS (m.in. program TUSCraft - czyli fajne TUSy dla miłośników Minecrafta). Studiuje psychologię rozwojową, umiejętności pracy z dziećmi kształcił m.in. w legendarnej warszawskiej fundacji Artonomia. Na co dzień miłośnik zwierząt, zapalony tato łamane na "macoch" i entuzjasta łyżwiarstwa.
W ramach Neurosprytnych zajmuje się logistyką i produkcją. Pomysłodawca przedsięwzięcia, które łączy rozwijanie pasji osób neuroróżnorodnych i środowiskowe wsparcie rodzin "z diagnozą". Neurosprytni - na razie kolektyw, wkrótce - formalna organizacja non-profit, działająca w obszarze środowiskowego wsparcia neuroróżnorodności.
Panel poprowadzi: Olimpia Jenczek - samorzeczniczka ADHD, freelancerka, prezeska fundacji Mamy podobnie.
To nie koniec! Przygotowałyśmy dla Was więcej atrakcji, z których będziecie mogli/ły skorzystać w trakcie przerwy:
kącik sensoryczny - spróbujcie obiektów sensorycznych od Intibag, takich jak np. "Human Bag - siła wielkiego docisku", "Rolling bag - fala przyjemności" czy "Intimate bag - przestrzeń osobista". To świetna okazja, żeby na własnej skórze poczuć, jak mogą wspierać codzienne funkcjonowanie. Więcej o Intibag dowiecie się tutaj: https://intibag.eu.
wystawa prac Michaliny Tańskiej - zobaczcie na żywo prace Michaliny, która swoimi obrazami w doskonały sposób opowiada o emocjach i doświadczeniach na Instagramie: @michalina.tanska.
Michalina Tańska - psycholożka, diagnostka i rysowniczka, 3 w 1 (trochę jak ta kawa, którą znajdziesz przy kasie w Żabce czy na stacjach benzynowych). Swoje różnorodne umiejętności łączy w jeden cel - promocja zdrowia psychicznego. Z misją psychoedukacyjną na tarczy prowadzi profil na Instagramie (@michalina.tanska), na którym możesz znaleźć dosadne, refleksyjne a mimo to zabawne treści. Wraz z Wydawnictwem Literackim wydała książkę "Uczucia, nie ma się czego bać - wsparciownik szkicownik", w której opowiada przy użyciu autorskich ilustracji o życiu spowitym mgłą choroby psychicznej. Planuje zostać psychoterapeutką, co urzeczywistnia realizując 4-letni kurs psychoterapii w nurcie CBT. Chce pomagać innym - profesjonalnie i z empatią, traktując swoje doświadczenia jako zasób, a nie przeszkodę.
sklepik Mamy podobnie - z koszulkami z wspierającymi hasłami, autorską ceramiką przygotowaną przez Dominikę Jenczek @ceraminika i Kasię Markowską @estuarium_ceramics oraz tatuażami wodnymi z ciałoczułymi hasłami. Każdy zakup to wsparcie dalszych działań naszej fundacji.
stanowisko Wellbee - gdzie będziecie mogli porozmawiać z Opiekunami Terapii Wellbee i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat psychoterapii i innych form wsparcia psychologicznego.
Upominki od Partnerów wydarzenia - idealne na zimowe wieczory <3
Widzimy się:
📅 12 grudnia 2024 r. o godz. 18:00
📍 w Brain Embassy (ul. Czackiego 15/17 Warszawa)
⏰ czas trwania - około 3h (do godz. 21:00)
💸 wydarzenie jest bezpłatne, ale jeśli chcesz wesprzeć nasze działania - możesz zrobić to tutaj.
Organizatorki:
Fundacja Mamy podobnie to przestrzeń dla osób, które chcą rozwijać swoją świadomość nt. zdrowia psychicznego. Poruszamy tematy, o których nie uczą w szkole, a są podstawą funkcjonowania w świecie i z ludźmi. Więcej dowiesz się tutaj.
Nasi PARTNERZY:
- Brain Embassy to innowacyjna przestrzeń coworkingowa, która łączy w sobie funkcjonalność, design i społeczność, oferując wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać swój biznes i dbać o swoje samopoczucie.
- Elastyczne rozwiązania, inspirujące wnętrza i szeroki zakres usług sprawiają, że Brain Embassy jest idealnym miejscem zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i doświadczonych profesjonalistów.
#Tu pracujesz, tak jak lubisz - https://lp.brainembassy.pl/tu-pracujesz-tak-jak-lubisz/
- Wellbee to polska platforma psychoterapii online, z którą kompleksowo zadbasz o swój dobrostan.
- Nasz zespół to ponad 300 doświadczonych specjalistów zdrowia psychicznego.
- Bezpłatne wsparcie Opiekuna Terapii w dopasowaniu odpowiedniego specjalisty do Twoich potrzeb.
Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników, aby przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Poza obszerną bazą ogłoszeń, Otodom sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia i dzieli się najświeższymi danymi, a także pozwala spełniać marzenia o szczęśliwym domu.