Konferencja PTNW - WETERYNARIA 2020 - ENDOKRYNOLOGIA - NEUROLOGIA - REJESTRACJA i ADMINISTRACJA WETERYNARYJNA

location icon
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydział Medycyny Weterynaryjnej ul. Nowoursynowska 159, budynek nr 22, Klinika Małych Zwierząt, Warszawa
calendar icon
Od 29 lut 9:15 do 1 mar 16:00
ticket icon
Od 599,01 zł


Konferencja PTNW

WETERYNARIA 2020

ENDOKRYNOLOGIA

NEUROLOGIA

REJESTRACJA i ADMINISTRACJA WETERYNARYJNA

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

ul. Nowoursynowska 159, budynek nr 22, Klinika Małych Zwierząt

29 lutego - 1 marca 2020 roku

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie już po raz trzeci zaprasza na doroczną Konferencję, jednak tym razem w całkowicie zmienionej, nowoczesnej formule!

Nowej formule Konferencji przyświeca nadrzędny cel: chcemy łączyć naszą rozproszoną w różnych środowiskach grupę zawodową. Rozmawiajmy ze sobą, dyskutujmy, działajmy.

A co przygotowaliśmy dla naszych uczestników?

Naszą ideą było stworzenie konferencji o tematyce przeznaczonej dla całego środowiska weterynaryjnego czyli lekarzy wolnej praktyki, lekarzy pracujący w administracji weterynaryjnej oraz lekarzy pracujących w obszarze rejestracji leków.

Każda sesja zawiera starannie dobrane wykłady dla określonej grupy słuchaczy.

Wyselekcjonowany program, zagadnienia nieporuszane do tej pory na konferencjach oraz najlepsi wykładowcy z kraju i zagranicy gwarantują, że uczestnicy otrzymują dawkę najnowszej, praktycznej wiedzy. Wszyscy spotkamy się pierwszego dnia Konferencji na merytorycznej wieczornej debacie połączonej z poczęstunkiem i kieliszkiem wina.

W marcu 2020 roku po raz kolejny spotykamy się w miejscu o wielkiej tradycji, które było i jest początkiem drogi zawodowej wielu z nas: na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W ciągu dwóch dni Konferencji mury uczelni zapewnią wystarczająca przestrzeń dla naszych Partnerów, aby mogli przedstawić swoją ofertę i swobodnie porozmawiać z licznymi uczestnikami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!


Ramowy program konferencji:

ENDOKRYNOLOGIA I NEUROLOGIA MAŁYCH ZWIERZĄT

(lekarze wolnej praktyki lub lekarze małych zwierząt)

Rejestracja Produktów Leczniczych Weterynaryjnych (przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego weterynaryjnego)

Administracja Weterynaryjna/Higiena i Bezpieczeństwo Żywności (pracownicy Inspektoratów Weterynarii)

Debata poświęcona stosowaniu leków w weterynarii (dyskusja całego środowiska na temat stosowania leków weterynaryjnych i nadchodzących zmian w tym zakresie).

Wykładowcy:

Sesja endokrynologiczno - neurologiczna (zwierzęta towarzyszące)Profesor Michael Herrtage, M.A., B.V.Sc., D.V.Sc., D.V.R., D.V.D., D.S.A.M., F.R.C.V.S., Dip. E.C.V.I.M., Dip. E.C.V.D.I.. Dziekan Departamentu Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Cambridge.

Profesor Michael Herrtage otrzymał wiele nagród za wkład w rozwój medycyny weterynaryjnej, jednak jego pasją i polem szczególnej aktywności badawczej jest endokrynologia i choroby metaboliczne małych zwierząt oraz metody obrazowania, ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego gruczołów wydzielania wewnętrznego. Wykłady Profesora cechuje koncentracja na praktycznych aspektach diagnozowania i leczenia chorób endokrynologicznych, w połączeniu z przekazem pełnym anglosaskiego humoru. Najtrudniejsze treści przekazywane są z godną podziwu lekkością a uczestnikom wykładów udziela się niewątpliwa fascynacja Profesora tą niezwykłą dziedziną wiedzy, jaką jest endokrynologia. Dodatkowym, cennym, aspektem jest bogaty materiał ilustrujący treść wykładów, m.in. w postaci filmów i zdjęć z badań ultrasonograficznych oraz CT i MRI w przypadku chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Dr hab. Marcin Wrzosek, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Doktora Marcina Wrzoska nie trzeba przedstawiać. Z pewnością guru neurologii weterynaryjnej i ostateczna instancja odwoławcza jeśli chodzi o przypadki neurologiczne, które często są nie lada wyzwaniem dla lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu. Dydaktyk, który niezwykle chętnie, z pasją i humorem dzieli się swoją wiedzą. Jego wykłady są zawsze oblegane ponieważ stanowią jakość są w sobie: uczestnicy wiedzą, że z wykładów doktora Wrzoska wyjdą z głową pełną najnowszych informacji na temat diagnostyki i leczenia pacjentów neurologicznych. Każdy wykład to neurologia dla praktyków "made easy": schematy i triki diagnostyczne, studium przypadków, mnóstwo materiałów ilustracyjnych (filmy, zdjęcia, wspólne rozwiązywanie zagadek diagnostycznych) a to wszystko podane w przystępny sposób, z poczuciem humoru i zrozumieniem dla trudności z jakimi boryka się lekarz pierwszego kontaktu.

Dr. med. vet. Dipl. ECVN Małgorzata Kołecka, Uniwersytet Justusa Liebiga w Giessen.

Dr. med. vet. Małgorzata Kołecka Dipl. ECVN pracuje na Oddziale Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Kalabch we Frankfurcie nad Menem. W latach 2009-2018 była pracownikiem naukowym na Oddziale Neurologii, Neurochirurgii i Neuroradiologii Kliniki Małych Zwierząt Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen. W 2018 pracowała w ramach zastępstwa jako szef Oddzialu Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Uniwersytetu Melbourne w Australii.
W roku 2014 obroniła tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W roku 2016 ukończyła rezydenturę Europejskiego College'u Neurologii Weterynaryjnej (ECVN). Doświadczenie zbierała również podczas licznych staży i kursów poświęconych tematyce neurologicznej w europejskich ośrodkach neurologicznych jak Royal Veterinary College w Londynie, Uniwersytet w Bolonii, Barcelonie, Hanowerze czy Wrocławiu.
Na co dzień prowadzi konsultacje z pacjentami neurologicznymi, przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne i zajmuje sie badaniami naukowymi na temat wodogłowia u psów. Jest również autorem publikacji naukowych o tematyce neurologicznej.


Sesja dotycząca rejestracji produktów leczniczych weterynaryjnych

Przedstawiciele i eksperci Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.


Sesja dotycząca administracji weterynaryjnej oraz higieny i bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego

Przedstawiciele administracji weterynaryjnej oraz eksperci w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego.


Szczegółowe informacje o konferencji: https://www.facebook.com/events/474361256517751/


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Uczestnik
Wyprzedane 649,99 zł Wyprzedane
  Uczestnik, członek Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
Wyprzedane 599,01 zł Wyprzedane