Kultura i Sztuka Turystyka i podróże DIY, Majsterkowanie, Hobby

O legendach kołbackich. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem

location icon
Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie pl. Matki Teresy z Kalkuty 8, Szczecin
calendar icon
Od 7 gru 18:00 do 7 gru 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

7 grudnia o godz. 18.00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) w sferę legend i baśni z regionu wprowadzi publiczność Mirosław Wacewicz. Pasjonat historii Pomorza, znawca Puszczy Bukowej, którą poznał od podszewki, tym razem opowie o legendach z Kołbacza i okolic, prezentując swą najnowszą książkę "Domena kołbacka, czyli o czym szeptali w refektarzu", będącą już piątą częścią w cyklu o legendach Pomorza Zachodniego. Ilustracje w książce wykonał Marcin Przydatek, który będzie także obecny na spotkaniu.

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, rzekami, dolinami…

- czyli gdzieś bardzo daleko w Baśniowej Krainie.

Tym razem zapraszam na wędrówkę w pobliże Szczecina, do Kołbacza, które sławą wielką w dawnych wiekach się cieszyło.

O "starożytności" tej osady, świadczą zachowane do dzisiaj grodziska. Za czasów pogańskich, życie toczyło się swym rytmem, wyznaczanym porami roku. Ludzie do swych bogów modły wznosili. Mieli wkoło baczenie na wszystko i z tego właśnie powodu, Kołbacz swą nazwę wywodzi. Ale czy na pewno?…

Jakie duchy można było spotkać i na co uważać. Czy wiecie, kim byli flagellanci? Jaką osadę założył kowal o imieniu Horn? Co spowodowało upadek możnego rodu Świetoborzyców? Jaki duch nawiedza Kołowo? Gdzie płynie Złota Rzeka? Kim była tajemnicza Złota Pani z Kołbacza? Na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w tym zbiorze, który jest już piątą częścią serii Legendy Pomorza Zachodniego.

[od autora]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc