Warsztaty storytellingu z Jakubem Żulczykiem 30-31.01.2021

location icon
online
calendar icon
Od 30 sty 13:30 do 31 sty 15:00

Jaki jest przepis na udaną fabułę? Jak stworzyć pełnokrwistą opowieść, od której nie będzie można się oderwać?

Odpowiedzi na te pytania udzieli Jakub Żulczyk podczas dwudniowych warsztatów storytellingu online. Autor Ślepnąc od świateł mówi jasno: "Nie obchodzą mnie zasady formalne, to czy punkt kulminacyjny następuje w dwóch trzecich powieści i czy na stronie 153 jest zwrot akcji. Liczy się tylko historia. To, kim jest bohater główny, kim są bohaterowie drugoplanowi, a także jakie są między nimi relacje i co z nich wynika. W jakim świecie żyje nasza postać i jak ten świat na nią wpływa. Czy dostaje na końcu to, czego chciała i jakie są tego konsekwencje dla historii?".

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się budowania trzech najważniejszych elementów opowieści: bohatera, fabuły i świata przedstawionego.

W trakcie warsztatów:

Uczestnicy będą wymyślać wspólnie historie. Dzięki praktycznym ćwiczeniom od razu przekonają się, co o ich pomysłach myślą potencjalni czytelnicy. Dowiedzą się również, jak konstruować bohatera, jak nad nim pracować i jak zobaczą go inni.

Jakub Żulczyk wyjaśni, jak pisać dobre dialogi, które nie nudzą. Wytłumaczy, jak spowodować, żeby rozmowa między bohaterami brzmiała autentycznie oraz jak tworzyć pojedyncze sceny, żeby tworzyły małe całości. I wreszcie - jak opisywać świat tak, aby czytelnik poczuł się, jakby stał obok bohaterów.

Na warsztaty online koniecznie przygotuj wstępny pomysł na historię. Dopracujesz go pod okiem pisarza. Wystarczy jeden lub dwa akapity tekstu. Nie planuj, co z tego będzie - scenariusz, powieść czy opowiadanie. Przyjdź z pomysłem i daj się poprowadzić!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  opłata za udział w warsztatach 30-31.01.2021
Wyprzedane 150,00 zł Wyprzedane