Południk21.pl: Kazimierz Dolny & Polskie Ateny | Kazimierski jarmark bożonarodzeniowy

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 12 gru 7:55 do 12 gru 7:55

Kazimierski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz HISTORYCZNIE - Kazimierz Dolny i Polskie Ateny

Zbiórka uczestników 12.12.2021 o godzinie 7.30 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony kinoteki). O godzinie 7.40 wyjazd w kierunku Kazimierza Dolnego.MUZEUM CZARTORYSKICH w PUŁAWACH - zwiedzanie eskpozycji muzealnej umieszczonej w pałacu książąt Czartoryskich. Tu poznamy historię "Polskich Aten", następnie czeka nas spacer po zakamarkach słynnego parku romantycznego w Puławach. Tu opowiemy o słynnych płótnach z puławskiej kolekcji jak "Dama z Gronostajem" czy "Portret Młodzieńca". W parku zobaczymy m.in. Dom Gotycki, Świątynię Sybilli, sarkofag Scypiona oraz Pałac Marynki.

KAZIMIERZ DOLNY - zwiedzanie urokliwego miasteczka słynącego przed wiekami z handlu zbożem. W trakcie wędrówki przez Kazimierz Dolny odwiedzimy m.in. Górę Trzech Krzyży, pozostałości zamku, kościół farny wybudowany w unikalnym stylu renesansu lubelskiego, rynek z zabytkową studnią i kamienicami Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, mały rynek z jatkami rzeźniczymi i budynkiem synagogi.

KAZIMIERSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - tu znajdziemy tradycyjne potrawy regionalne, produkty ekologiczne, kiermasz rękodzieła, warsztaty ozdób świątecznych i wiele innych atrakcji.

TRADYCJE WIGILIJNE I BOŻONARODZENIOWE - warsztaty w Muzeum w Maciejowicach poświęcone dawnym zwyczajom związanym z wigilią Bożego Narodzenia i czasem świąt! Dlaczego dawniej słano siano na podłogę w izbach? Dlaczego palono ognie przy drogach i wołano wilka do postnej kolacji? Czemu zostawiano uchylone drzwi do domów? Dla kogo przeznaczone jest puste nakrycie przy stole? Czym było/jest święto godowe?

Planowany powrót do Warszawy około godziny 20.00.

Cena: 100 zł/osoba 


Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 25 uczestników.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 12.12.2021.

TERMIN: 12.12.2021

CENA: 100 zł/uczestnik

CENA ZAWIERA: transport autokar lub bus (autokar klasy turystycznej), opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (Signal Iduna), opłaty drogowe, parkingowe

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 35 zł/osobę (płatne gotówką w dniu wycieczki)

REZERWACJE: https://app.evenea.pl/event/kazimierskijarmark/

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletu
- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u.... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)
- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.
- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.
- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosciSerdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski 

tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.plWpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 OtwockDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
Wyprzedane 100,00 zł Wyprzedane