Nauka i Edukacja Rozwój osobisty

Kariera w branży morskiej - warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli z zakresu doradztwa zawodowego

location icon
online
calendar icon
Od 26 paź 12:00 do 26 paź 18:00

ZMIANA TERMINU - warsztaty odbędą się w formie online 26 października w godzinach 12:00-18:00.

"Kobiety też budują statki" to projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER mający na celu wspieranie rozwoju zawodowego kobiet w branży morsko-logistycznej. W jego ramach odbywają się warsztaty podnoszące kompetencje nauczycielek i nauczycieli w zakresie doradztwa zawodowego. 

Warsztaty są odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora pomorskiej gospodarki, jaką jest branża morsko-logistyczna, oraz wyzwań, jakie stoją przed systemem edukacji - przygotowania młodzieży do dorosłego życia w świecie ciągłych zmian zachodzących na rynku pracy. Zwracają uwagę na to, że - choć stereotypowo postrzegana jako obszar pracy mężczyzn - jest to branża, w której zawodowo mogą się realizować także kobiety.

Termin warsztatów w formie online: 26 października (poniedziałek) 12:00-18:00

Główne cele warsztatów to:

  • analiza branży morsko-logistycznej pod kątem możliwości podjęcia pracy i potrzeb kadrowych,
  • zapoznanie się z aktualnymi kierunkami rozwoju w branży i możliwościami kształcenia,
  • wpływ stereotypów płciowych na proces szkolnego doradztwa zawodowego,
  • poznanie narzędzi pracy wspierających warsztat pracy nauczyciela / nauczycielki, szkolnego doradcy zawodowego / szkolnej doradczyni zawodowej.

Warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

  • mieszkasz lub pracujesz w Gdańsku - spełnienie tego warunku jest konieczne, aby móc uczestniczyć w warsztatach,
  • jesteś nauczycielką / nauczycielem - warsztaty skierowane są przede wszystkim do szkolnych doradczyń i doradców zawodowych - spełnienie tego warunku jest konieczne, aby móc uczestniczyć w warsztatach,
  • zastanawiasz się jak dobrze wspierać uczniów i uczennice w wyborach zawodowych,
  • planujesz w atrakcyjny sposób prowadzić swoje zajęcia w oparciu o praktyczną wiedzę,
  • chciałbyś/chciałabyś zgłębić informacje, kogo poszukuje branża morsko-logistyczna,
  •  zadajesz sobie pytanie jak odnaleźć się w gąszczu informacji i zmieniających się zawodów.


Uzupełnieniem warsztatów będą wywiady zawodoznawcze z pracownicami branży morskiej oraz materiały edukacyjne udostępnione po warsztatach.

Osoby uczestniczące w warsztatach otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział.


ZAPISY:

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń osób spełniających łącznie warunek zamieszkania lub pracy w Gdańsku oraz będących nauczycielkami / nauczycielami.

Warsztaty odbędą się w formie online na portalu evenea lub MS Teams - informacje techniczne udostępnimy Państwu kilka dni przed warsztatami.

Prosimy o kontakt na adres: a.miler@inkubatorstarter.pl, jeśli nie będzie Państwo mogli wziąć udział w warsztatach, a także o bieżące sprawdzanie skrzynki mailowej, na którą będziemy przekazywać informacje organizacyjne. Maile będą przychodziły z adresu a.miler@inkubatorstarter.pl.

Prowadząca: 

Anna Dukowska - doradczyni zawodowa, trenerka, specjalistka integracji międzykulturowej na rynku pracy. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty ukierunkowane na rozpoznawanie i dookreślanie potencjału zatrudnieniowego, bilansuje kompetencje, wskazuje mocne strony i wypływające z nich możliwości zawodowe, a także obszary do rozwoju. Wspiera młodzież w podejmowaniu decyzji edukacyjnych oraz dorosłych w planowaniu i modyfikowaniu ścieżki zawodowej. Pracuje z nauczycielami i nauczycielkami nad rozwojem usługi doradztwa zawodowego w systemie szkolnym. Jej pasja jest odkrywanie świata zawodów i łączenie edukacji z biznesem. Obecnie związana zawodowo z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Biurem Karier Uniwersytetu SWPS. 


Więcej informacji:

Anna Miler, a.miler@inkubatorstarter.pl, 58 731 65 54

www: kobiety.inkubatorstarter.pl


Projekt "Kobiety też budują statki 2" dofinansowano ze środków Miasta Gdańska


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja bezpłatna

dostępnych: 14

już niedostępne -