KANGUR MATEMATYCZNY

location icon
AULA NR 117/118 I piętro, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych (dawniej Sopocka Szkoła Wyższa) ul. Rzemieślnicza 5, Sopot
calendar icon
Od 16 mar 9:00 do 16 mar 11:00

UWAGA! KONKURS ODBĘDZIE SIĘ SOPOCKIEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH (DAWNIEJ SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA) UL. RZEMIEŚLNICZA 5, 81-855 SOPOT - AULA NR 117/118 I PIĘTRO

Dzień dobry

Zapraszam do zapisów tu:

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych od klasy 2 i średnich. Rozgrywany jest pięciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek / Kangurek

klasy 2 szkół podstawowych

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych

Kadet

klasy 7 i 8 szkół podstawowych

Junior

klasy I i II szkół ponadpodstawowych

Student

klasy III i IV szkół ponadpodstawowych

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i z technicznych środków łączności. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  BIORĘ UDZIAŁ
już niedostępne -