J/vacon - Kraków J/va Meetup #3

location icon
HEVRE ul. Meiselsa 18, Kraków
calendar icon
Od 13 lis 18:00 do 13 lis 18:00

⏱ Data: 13 listopada 2019 roku, godz. 18:00
🔵 Miejsce: HEVRE, ul. Meiselsa 18, Kraków

Zapraszamy na wydarzenie J/vacon - Kraków J/va Meetup #3, które odbędzie się już 13 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w HEVRE przy ul. Meiselsa 18 w Krakowie.
Wydarzenie zrzesza pasjonatów: Java, JVM, cloud, Kafka Java EE, Spring, Java Cloud Service, architektury aplikacji, aplikacji mobilnych.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

🍺 Kupony na PIWO dla pierwszych 85 uczestników.🍺

🛍 NAGRODA 🛍

Słuchawki Xiaomi AirDots!

🗓 AGENDA 🗓

➡ 18:00 - 18:15 Rejestracja uczestników
➡ 18:15 - 18:30 Przywitanie i rozpoczęcie
💬 18:30 - 19:10 Baking in superb code quality into the Java World - Michał Kordas
💬 19:10 - 19:50 Programowanie reaktywne - cudowny środek czy też kolejny buzzword? - Marcin Chrost
💬 19:50 - 20:30
Daobab - Innowacyjny ORM w Javie, zupełnie nowe podejście do komunikacji z bazą danych. - Klaudiusz Wojtkowiak
💬 20:30 - 21:10 Bazy danych są wszędzie - spojrzenie na technologie w Kuberntesie - Radosław Dziadusz

21:10 - Podsumowanie wydarzenia
➡ 21:20 - Pizza Time i Networking

🙋♂🙋♀ PRELEGENCI 🙋♂🙋♀


👉 Michał Kordas
Principal Java Developer / Software Quality Engineer at Luxoft for UBS Investment Bank. I'm a quality maniac with passion for Java, Groovy, JVM and fancy tools that automatically enforce quality and help test code in smart, fluent, and expressive ways. I love bringing feedback loops to the micro-level, and my main area of interest is agile testing. For last 5 years I have been working for UBS as a fully cross-functional member of a strongly agile team as a "quality guardian" with a particular focus on well-written code, solid requirements, and efficient processes. I believe that being a truly good QA is not only about having testing-related skills. It's also about being software engineer with all the knowledge necessary to deliver production code of the highest possible quality. Besides day work I'm also a contributor to the open-source tools related to code style and I train people in Java and Agile.

👉 Marcin Chrost, Senior Java Developer JCommerce


👉 Klaudiusz Wojtkowiak
Zawodowo programuje w Javie od 2006 roku. Rozwijał aplikacje dla banków, firm telekomunikacyjnych, aktualnie realizuje projekt dla branży lotniczej. Wcześniej, w latach 90tych był koderem na scenie amigowej. To tam poznał, jaki "fun" daje programiście odkrywanie nowego i przekraczanie barier, powszechnie uznawanych za nieprzekraczalne. Prywatnie prowadzi kilka innowacyjnych inicjatyw, które w przyszłości planuje spopularyzować w świecie Javy.

👉 Radosław Dziadusz
Architekt systemów rozproszonych. Entuzjasta wolnorynkowej wysokiej dostępności. "Pytanie nie brzmi, czy coś się zepsuje, tylko co zrobić, kiedy to nastąpi". Na co dzień zajmuje się analizą stosu technologicznego oraz technicznym zakresem migracji aplikacji na chmurę.

📢 OPIS PREZENTACJI📢

👉 Programowanie reaktywne - cudowny środek czy też kolejny buzzword?
🛎OPIS:
Paradygmat programowania reaktywnego staje się coraz bardziej popularny we wszystkich rodzajach aplikacji (backendowych, webowych i mobilnych). Ale co to właściwie znaczy "reaktywność" ? Czy jest to rzeczywiście cudowne lekarstwo rozwiązujące wszystkie bolączki programistów?
W mojej prezentacji chcę wprowadzić podstawowe pojęcia i hasła używane w programowaniu reaktywnym - bez zbędnych buzzwordów :) Pokażę także, ze ta koncepcja nie jest czymś wymyślonym niedawno - tylko po prostu nikt jej wprost wcześniej nie nazwał. Na koniec postaram się opisać kiedy reaktywność faktycznie powinna być użyta, a kiedy tylko dostarczy programiście kolejnych siwych włosów bez jakiegokolwiek zysku.
Skorzystam z Javy i Reactora ponieważ muszę użyć jakiejś biblioteki i języka do pokazania przykładów, ale sama prezentacja będzie na tyle niezależna od języka na ile to możliwe.


SPONSORZY

Sponsor Główny:
+ Luxoft (www.luxoft.com)

Sponsorz Złoci:
+ Infolet (www.infolet.pl)

+ Comarch (www.comarch.pl)

+ JCommerce (www.jcommerce.pl)

Sponsor Srebrny:
+ Astek (www.astek.pl

+ Codibly (www.codibly.com)


WSPÓŁPRACAJeśli chcesz zostać Sponsorem lub prelegentem naszego wydarzenia to skontaktuj się z nami.
Kontakt: partnerzy@javacon.pl
ZAPRASZAMY

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -