Jeżeli miłość jest - piosenki A. Osieckiej (i nie tylko) - Julia Gąsiorkiewicz & Vlasta Traczyk (i goście)

location icon
TreleMorele Punkt Kultury ul. Wiśniowa 50, Warszawa
calendar icon
Od 23 lis 18:00 do 23 lis 18:00

W klasyce polskiej piosenki często pojawia się temat miłości, zaś jedną z największych poetyckich specjalistek w tej dziedzinie była Agnieszka Osiecka. Od zauroczeń (czasem tylko jednostronnych), poprzez żar miłosnych uniesień i prozę wspólnego życia, aż po rozstania (te spokojne, i te burzliwe) - o tym wszystkim potrafiła Osiecka pisać czasem dowcipnie, czasem śmiertelnie poważnie, ale zawsze celnie. I taką właśnie opowieścią o drodze przez miłosne zakręty będzie ten koncert. Obok utworów z tekstami Osieckiej wybrzmią też inne, specjalnie wyszukane perełki polskiej piosenki. Wykonają je: Julia Gąsiorkiewicz - młoda adeptka wokalistyki estradowej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie oraz Vlasta Traczyk - pianistka i kompozytorka.

Julia Gąsiorkiewicz - adeptka wokalistyki estradowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uczy się pod opieką prof. Małgorzaty Kustosz - Piątosy. Posiada już bogate doświadczenie wokalne (solowe i zespołowe) oraz aktorskie. Zakochana w piosence poetyckiej, jazzowej i musicalowej, choć nie stroni też od muzycznych eksperymentów. Laureatka wielu festiwali wokalnych, nagradzana m. in. przez znanych artystów polskich scen oraz profesorów szkół i uczelni muzycznych. Wokalistka w 5-osobowym zespole wokalnym Labilni (obecnie ewoluującym do nowego projektu instrumentalno-wokalnego). Współpracuje regularnie z poetą - kompozytorem Ryszardem Matusiewiczem oraz pianistką - kompozytorką Vlastą Traczyk.

Vlasta Traczyk - absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie pod skrzydłem prof. Krzysztofa Baculewskiego zdobywała warsztat kompozytorski w sferze muzyki poważnej. Najbardziej bezpośrednią, spontaniczną i osobistą forma wyrażania siebie w muzyce jest dla niej pieśń poetycka. Jako kompozytorka i pianistka współpracuje miedzy innymi z jazzowym zespołem MelluSya, kwartetem fortepianowym Eight Hands Quartet oraz Natalią Piotrowską. Jej muzykę cechuje lekko jazzowy nastrój połączony z liryzmem słowiańskim. Jest autorką kilku aranżacji utworów Stanisława Moniuszki, które były zaprezentowane na koncercie urodzinowym kompozytora w Filharmonii Narodowej, w wykonaniu zespołu "I like Moniuszko" w 2019 r.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka (miejsce siedzące)

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc