JazZamek #24 "Komeda. Historie pisane dźwiękiem"

location icon
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
calendar icon
Od 14 wrz 20:00 do 14 wrz 20:00

Projekt muzyczno-wizualny związany z obchodami 50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy.

"Komeda. Historie pisane dźwiękiem" to cykl wydarzeń́ muzyczno-wizualnych, których punktem wyjścia jest życie i twórczość Krzysztofa Komedy, wybitnego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego (1931-1969).

Charakterystyczny styl Komedy jakim jest oryginalne łączenie cech muzyki klasycznej, jazzu, awangardowej struktury oraz niezwykłej słowiańskiej melodyki stały się impulsem dla kontrabasisty Michała Jarosa do aranżacji wybranych kompozycji polskiego pianisty oraz do stworzenia zupełnie nowych utworów inspirowanych wybranymi wątkami z biografii Komedy.

"Komeda. Historie pisane dźwiękiem" to twórcze zestawienie muzyki z wizualizacjami artystycznymi (Piotr Więckowski) wyświetlanymi podczas koncertu oraz melorecytacjami (Karolina Beimcik) prozy oraz poezji lat 60' o życiu i wyobraźni artystów prowadzących grę z losem.

"Od początku mojej kariery zawodowej interesowałem się̨ twórczością̨ i techniką kompozytorską Krzysztofa Komedy, który jako pierwszy polski muzyk jazzowy rozpoczął eksperymenty muzyczne, wprowadzając do tradycyjnie pojmowanego i granego ówcześnie jazzu, nowatorskie rozwiązania harmoniczne i formalne. Projekt "Komeda. Historie pisane dźwiękiem" to mój hołd dla kompozytora oraz osobiste wyzwanie artystyczne" Michał Jaros.

Podczas koncertu usłyszymy wybitnych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej:

Maciej Obara - saksofon

Emil Miszk - trąbka

Karolina Beimcik - głos, melorecytacje

Krzysztof Dys - fortepian

Michał Jaros - kontrabas, aranżacje, kompozycje

Michał Miśkiewicz - perkusja

---

miejsce: Sala Wielka
bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu),

miejsca siedzące

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4945-jazzamek-24-komeda-historie-pisane-dzwiekiem/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Więcej informacji o biletach na stronie wydarzenia: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4945-jazzamek-24-komeda-historie-pisane-dzwiekiem/ JazZamek #24 "Komeda. Historie pisane dźwiękiem"

Więcej informacji o biletach na stronie wydarzenia: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4945-jazzamek-24-komeda-historie-pisane-dzwiekiem/

Wyprzedane Brak wolnych miejsc