ADHD, autyzm, zespół Aspergera. Historie dzieci i ich rodzin #opartenafaktach

location icon
Księgarnia Karakter Tarłowska 12, kraków
calendar icon
Od 21 sty 17:00 do 21 sty 17:00

Widoczna niepełnosprawność wśród dzieci i młodzieży wywołuje zazwyczaj empatię. Niewidoczne na pierwszy rzut oka choroby, powodujące nietypowe zachowania, niejednokrotnie agresywne i sprzeczne z normami społecznymi, wzbudzają gniew i oburzenie. Krzywdzące oceny, brak zrozumienia i pomocy oraz próby wtłoczenia na siłę w wyznaczone ramy "normalności" to codzienność bohaterów najnowszej książki Jacka Hołuba "Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera".

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z autorem, podczas którego porozmawiamy nie tylko o jego najnowszej książce, ale także o tym, jak z innością radzą sobie społeczeństwo, szkoły i instytucje.

Widzimy się 21 stycznia w Księgarni Karakter, początek o 18:00. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik - dziennikarz od lat związany z radiem TOK FM.

Jacek Hołub (ur. w 1972) - dziennikarz, autor książki Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci i współautor reporterskiej biografii dyrektora Radia Maryja Imperator. Sekrety ojca Rydzyka. Pracował w "Gazecie Wyborczej", publikował również w m.in. "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Ale Historii!" i "Newsweeku Historii". Z wykształcenia politolog i PR-owiec. Rzecznik Towarzystwa "J-elita", które pomaga osobom z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit, współpracownik portalu Niepełnosprawni.pl i magazynu "Integracja". Książka "Żeby umarło przede mną" znalazła się w finale Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej oraz zdobyła nominacje do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu, nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR oraz w plebiscycie serwisu Lubimyczytać.pl na najlepsze książki 2018 roku.  


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION, TERMOKAWA).

Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0

http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta

http://grupamanta.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  ADHD, autyzm, zespół Aspergera. Historie dzieci i ich rodzin #opartenafaktach

dostępnych: 62

już niedostępne -