Języki programowania IT i Nowe technologie Polityka i Gospodarka

IT Depends #5: Accessibility - Online Edition

location icon
Online
calendar icon
Od 29 lip 18:00 do 29 lip 22:00
ticket icon
Od 0,00 zł

IT Depends #5: Accessibility - Online Edition

Cześć!

Zapowiadaliśmy i stało się!

Zapraszamy Was na piątą już edycję naszego meet upu - IT Depends.

A co ciekawego na Was czeka?

Poruszymy temat accessibility w kontekście zasięgu stron internetowych oraz jak umożliwić osobom niepełnosprawnym lepszy dostęp do usług. Dodatkowo omówimy również narzędzia, które dają nam możliwość wykonania testów manualnych i automatycznych po to, abyśmy mieli pewność, że nasza strona dotrze do jak największej liczby użytkowników.
Podczas kolejnej prelekcji zastanowimy się, jak trafić do wszystkich użytkowników poprzez przedstawienie dobrych praktyk związanych z tworzeniem aplikacji i stron internetowych z zachowaniem wysokiej dostępności.
Na końcu czeka na Was warsztat z live codingiem!

My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Szczegółowa agenda:
18.00 - Zaczynamy! Dołącz do nas!
Prelekcja 1: Paweł Michalik "Testowanie accessibility - ręczne i automatyczne testy, które sprawiają, że sieć jest lepszym miejscem". 

Dostępność stron internetowych to niezwykle istotna kwestia projektowa. Budując strony z myślą o accessiblity, nie tylko dajemy osobom niepełnosprawnym możliwość dostępu do naszych usług, ale także tworzymy aplikację łatwiejszą w korzystaniu dla wszystkich użytkowników.

Skąd jednak możemy mieć pewność, że nasza strona dostępna jest dla jak największej liczby użytkowników? Z pomocą przychodzą nam narzędzia, za pomocą których możemy wykonać testy - manualne oraz automatyczne - i włączyć dbałość o accessibility w nasz proces tworzenia aplikacji.

Prelekcja 2: Radosław Madecki "Dostępność stron i aplikacji webowych, czyli jak trafiać do wszystkich?"

Osoby z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi ich możliwość poruszania się po sieci, to setki milionów ludzi na świecie. Warto pamiętać o tym, realizując projekt.
Podczas spotkania przedstawię dobre praktyki związane z tworzeniem aplikacji i stron internetowych przy zachowaniu wysokiej dostępności. Prezentacja i warsztaty oparte będą o międzynarodowe standardy przedstawione w przystępny i zrozumiały sposób. Nie ma znaczenia, czy jesteś juniorem i stawiasz pierwsze kroki w pracy, czy seniorem, który chce poszerzyć swoje kompetencje - każdy będzie mógł wynieść z tego spotkania coś dla własnego rozwoju.


A po prelekcjach pora na Live Coding z Dawidem Mazurem! (nie martw się, zadanie do wykonania otrzymasz od nas już przed meetupem ;))

Na sam koniec zaprezentujemy, jak wdrożyć to, czego nauczyliście się na prelekcjach, w praktyce; jak poprawić błędy dostępności na prostej stronie internetowej oraz jakie techniki i narzędzia wykorzystać, aby uczynić stronę bardziej dostępną.

Gorąco zapraszamy do dyskusji i do zobaczenia!

Pula biletów: 25 na live coding!


Nasi prelegenci:

Paweł Michalik


Radosław Madecki


Dawid Mazur

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny

dostępnych: 3

już niedostępne -