IT i Nowe technologie Biznes i Przedsiędsiębiorczość Zarządzanie Przemysł Rozwój osobisty

Inspiring Women in IT by Sphere.it

location icon
Hevre Beera Meiselsa 18, Kraków
calendar icon
Od 16 mar 18:00 do 16 mar 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Inspiring Women in IT by Sphere.it

Mówi się, że w świecie technologii brakuje dla kobiet wzorów do naśladowania, historii, które mogłyby zainspirować młodsze pokolenia do wkroczenia w IT lub bardziej pewnego dążenia do wysokich stanowisk. Z okazji Dnia Kobiet chcemy przedstawić Wam histore naszych bohaterek: liderek, managerek, mentorek - kobiet, które odniosły sukces w branży IT. Zainspiruj się wraz z nami!


Karolina Wasielewska - dziennikarka i autorka bloga "Girls Gone Tech". W swojej najnowszej książce "Cyfrodziewczyny" przypomina (a bardziej uświadamia), że pionierkami informatyki w Polsce były kobiety. Podczas naszego wydarzenia Karolina przedstawi sylwetki polskich programistek z czasów PRL, a także porozmawia z naszymi trzema prelegentkami o ich współczesnych historiach sukcesu w świecie IT.

Anita Warkiewicz - Pani Managerka związana z IT, głównie w rolach Project Managerki, Agile Coachyni, w tym momencie Transformation Managerki @ Allegro - uwielbia zarządzanie, szczególnie ludźmi i projektami, czym zajmuje się od 2014 roku. Fascynują ją zespoły, zwinne podejście do zarządzania i podważanie statusu quo. Dużą wartość znajduje w dzieleniu się wiedzą, dlatego jest mentorką w programie Tech Leaders, nagrywa podcast ledelse oraz rozkręca bloga - Pani Managerka. Mocno identyfikuje się ze swoimi top 5 talentów Gallupa: Significance, Positivity, Activator, Command, Input.

Dominika Glazer- Senior Product Manager @ VirtusLab - z wykształcenia oraz zamiłowania - historyk, profesjonalnie - managerka. W branży IT od 2016 roku, zarządzała projektami, produktami i zespołami. Obecnie jako Senior Product Manager w VirtusLab koordynuje pracę zespołu produktowego i rozwija wizję produktu opierającego się na jednym z paliw napędzających współczesne systemy biznesowe jakim są dane.

Agnieszka Lasyk- Director of Engineering @ Schibsted - doświadczona managerka, od prawie 10 lat w branży IT. Pasjonatka usprawniania procesów, dobrego feedbacku i bezpieczeństwa psychologicznego w organizacji. Leaderka-mentorka, która w ramach różnych inicjatyw pomaga kobietom wejść w branżę technologiczną.


środa, 16.03.2022 | 18:00 | HEVRE, KRAKÓW

Agenda: 
18:00 Rozpoczęcie spotkania - historie "Cyfrodziewczyn" - Karolina Wasielewska

18:20 Pani Managerka - albo perfekcyjnie, albo wcale - Anita Warkiewicz

Abstrakt: Perfekcjonizm jest jednym z wielu znanych i "lubianych" przez nas, Kobiety, przejawów zniekształceń poznawczych. Nie ma nic wspólnego z wysokimi standardami, a nawet bardzo często wprost im przeczy.

Będąc managerką w branży IT, w której liczy się szybkość dostarczania nowych rozwiązań, błyskawiczna komunikacja i relacje, ciężko robić wszystko na 100%. A jednak spróbowałam. Opowiem Wam historię o tym gdzie mnie to zaprowadziło, jak sprytny bywa perfekcjonizm i czego nauczyć Was może Agile.

✨18:55 O kurczę, jednak się udało! - jak umiejętność stawiania czoła wyzwaniom pozwoliła mi rozwinąć karierę w IT - Dominika Glazer

Abstrakt: Krótka historia o tym jak wykorzystałam szanse i możliwości by rozwinąć swoją karierę w IT, oraz dlaczego warto wierzyć w siebie i kształtować poczucie własnej skuteczności, mimo paraliżującego strachu przed "nowym" i "nieznanym".

✨19:30 Lessons to my younger self - czego chciałabym dziś nauczyć młodszą wersję siebie - Agnieszka Lasyk

Abstrakt: Co mnie zaskoczyło, czego się nauczyłam w trakcie pracy z ludźmi, projektami, organizacją - jakie wyniosłam lekcje, którymi chciałabym się podzielić.

✨20:00 Panel dyskusyjny (host - Karolina Wasielewska)


Dołącz do wydarzenia i zainspiruj się! #girlspower


________________________________________________________

Wydarzenie organizowane przez Sphere.it - inicjatywę poświęconą dzieleniu się wiedzą z dziedziny IT. Poza regularnymi wydarzeniami online i na żywo, na platformie Sphere.it znajdziesz bibliotekę wideo z prezentacjami z wszystkich dotychczas organizowanych przez nas eventów z przeróżnych dziedzin IT.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet wstępu
już niedostępne -