Finanse i Inwestycje IT i Nowe technologie Biznes i Przedsiędsiębiorczość Prawo i Podatki

Dotacje i ulga podatkowa IP Box w 2020 roku

location icon
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (budynek IDEA) ul. Bydgoskich Przemysłowców 6, Bydgoszcz
calendar icon
Od 19 lut 10:00 do 19 lut 10:00

Szanowni Państwo,

zapraszamy na bezpłatne spotkanie w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym na temat Dotacji i ulgi IP Box w 2020 roku. W kameralnej i niezobowiązującej atmosferze opowiemy o możliwościach pozyskania dotacji na realizacje inwestycji lub projektów badawczo-rozwojowych. Ponadto, przybliżymy zagadnienie coraz popularniejszej ulgi podatkowej IP Box (5% stawka CIT/PIT) i zreferujemy prawa własności intelektualnej, które uprawniają do skorzystania z ulgi. Warto dodać, że rok 2020 będzie ostatnią szansą na realizację inwestycji przy wsparciu klasycznych instrumentów dotacyjnych. Eksperci InnovaTree oraz Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy odpowiedzą na Państwa pytania i podzielą się zdobytym doświadczeniem.

Prelegentami będą:

  • dr inż. Szymon Talbierz - doktor nauk technicznych. Wspiera przedsiębiorstwa w zakresie kształtowania strategii rozwoju w oparciu o innowacje i wiedzę, łącząc różnorodne kompetencje doradcze z zakresu innowacyjności, finansów i pomocy publicznej. Były ekspert naukowo-gospodarczy: NCBR, PARP, BGK, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
  • Paweł Sieczkowski - od ponad 8 lat wspiera przedsiębiorstwa w procesie realizacji projektów badawczych oraz związanych z wdrażaniem innowacji, w tym również projektów dotyczących zarządzania innowacją w firmie. Nadzoruje realizację projektów dla których wartość uzyskanego wsparcia z programów Unii Europejskiej i środków krajowych przekracza 0,5 mld zł. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z innowacjami, pozyskiwaniem finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji. Współpracuje zarówno z dużymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak i start'upami.
  • r. pr. Jarosław Ostrowski - doradca podatkowy, radca prawny. Założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy - największej kancelarii prawnej w regionie kujawsko-pomorskim według rankingu dziennika Rzeczpospolita. Od ponad dwudziestu lat efektywnie doradza przedsiębiorcom z szerokiego spektrum branż, ze szczególnym uwzględnieniem branży farmaceutycznej, budowlanej, spożywczej czy usług finansowych.
  • r. pr. Joanna Skrzeczkowska - radca prawny z Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności przemysłowej, w tym rejestracją i ochroną znaków towarowych, prawem autorskim oraz ochroną dóbr osobistych. Redaktor naczelna bloga Patent na kreatywność.

INDYWIDUALNA KONSULTACJA

Podczas drugiego bloku będą mieli Państwo unikalną szansę, aby wziąć udział w indywidualnych spotkaniach z ekspertami i tym samym porozmawiać na temat Państwa projektów. Na spotkaniu określimy aktualne potrzeby, a także przeanalizujemy potencjał Państwa przedsiębiorstwa: czy dostępny potencjał techniczny, ludzki oraz finansowy stwarzają szansę na skuteczne aplikowanie o środki UE? Przedmiotową analizę zakończy rekomendacja ekspertów odnośnie zasadności ubiegania się o dotację i wyboru rodzaju dostępnych źródeł dofinansowań. Podczas konsultacji odpowiemy również czy dochody uzyskiwane przez Państwa firmy upoważniają do skorzystania z ulgi IP Box. Każde spotkanie indywidualne potrwa maksymalnie 20 minut i może w nim uczestniczyć kilku przedstawicieli jednej firmy. Udział w indywidualnych konsultacjach jest bezpłatny.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Pracodawców Pomorza i Kujaw.

Zapraszamy do zapisów na spotkanie, które odbędzie się 19 lutego 2020 r. od godziny 10:00, w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, biurowiec IDEA, przy ul. Bydgoskich Przemysłowców 6, 85-862 Bydgoszcz.

Przebieg wydarzenia:

  • konferencja: 10:00 - 12:00
  • indywidualne konsultacje: 12:10 - 14:10

Ostateczne potwierdzenie udziału zostanie wysłane w terminie 3 dni przed datą spotkania. W przypadku pytań uprzejmie prosimy o kontakt z Joanną Sławkowską, telefonicznie (+48 533 095 555) lub drogą mailową: j.slawkowska@ostrowski-legal.net.


Po informacje w sprawach z zakresu ochrony Pani/Pana danych osobowych zapraszamy TUTAJ.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  KONFERENCJA - Dotacje i ulga IP Box w 2020 roku
już niedostępne -
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 12:10 - 12:30
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 12:30 - 12:50
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 12:50 - 13:10
już niedostępne -
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 13:10- 13:30
już niedostępne -
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 13:30 - 13:50
już niedostępne -
  Indywidualna konsultacja - dotacje i IP Box: 13:50 - 14:10
Wyprzedane Brak wolnych miejsc