IT i Nowe technologie Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka Polityka i Gospodarka

HISTORIA JEDNEGO OBRAZU

location icon
Centrum Kultury Dworek Białoproądnicki ul. Papiernicza 2, Kraków
calendar icon
Od 20 paź 10:30 do 20 paź 12:30

"Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta" (Ken Roninson)
Fundacja Laboratorium Sztuki zaprasza więc na warsztaty edukacji artystycznej dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat wykorzystujące sztukę i działalność artystyczną w pracy nad kreatywnością Laboratorium Kreatywności - HISTORIA JEDNEGO OBRAZU
Warsztaty rozpoczynają się od konkretnego obrazu jednego twórcy, który dla potrzeb spotkania zostaje wybrany przez prowadzącego, następnie grupa uczestników wraz z prowadzącym interpretuje wybrany obraz, a ta interpretacja jest początkiem dla danego spotkania w ramach "Historii jednego obrazu".
Chcemy uwrażliwić dzieci i młodzieży na odczytywanie i odbiór sztuki - nie ma sztuki ładnej i brzydkiej, jest sztuka wrażliwa.

Historia Jednego Obrazu to cykliczne warsztaty kreatywności organizowane przez Fundację Laboratorium Sztuki obejmujące cykl łącznie 12 spotkań ze sztuką.
Prosimy śledzić nasz profil na Facebooku - są na nim terminy wszystkich kolejnych wydarzeń !
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta Krakowa.

KIEDY?
19.10. 2019 r. w godzinach od 10.30 do 12.30

GDZIE?
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

DLA KOGO?
Dla dzieci i młodzieży od 4 do 13 lat
UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Fundacja Laboratorium Sztuki to miejsce wspierania kreatywności i pasji w Krakowie, które łączy dwa światy - z jednej strony świat twórców i artystów, a z drugiej świat odbiorców tej sztuki. Głównym celem działalności jest pomoc młodym twórcom i artystom, by mogli robić to co kochają najbardziej oraz promowanie i upowszechnianie kultury i sztuki, w tym także sztuki pojawiającej się w przestrzeni publicznej. Adresatami pomocy Fundacji Laboratorium Sztuki są m.in. twórczo uzdolnione dzieci i młodzież, zwłaszcza ze środowisk wykluczonych społecznie, którzy z uwagi na miejsce czy warunki, w których żyją nie mają kontaktu z światem kolorów i barw. Fundacja chce pokazać im poprzez dostęp do świata sztuki, że ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw na stronie www.fls.org.pl oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku i Instagramie @laboratorium_sztuki

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie www Fundacji oraz na profilach społecznościowych.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Historia Jednego Obrazu - 19 pażdziernik

dostępnych: 8

już niedostępne -