Wspomnienia z Himalajów i Karakorum

location icon
Ack Umcs Chatka Żaka Radziszewskiego 16, Lublin
calendar icon
Od 10 paź 15:15 do 10 paź 15:15

Spotkanie z himalaistą Walentym Fiutem odbywające się w ramach festiwalu Przez Świat. Spotkania z podróżą w ACK Chatka Żaka w Lublinie.

Himalaje i Karakorum- dwa najwyższe pasma górskie świata i jedne z najtrudniej dostępnych miejsc na Ziemi. To tu wznosi się 14 ośmiotysięczników, gór - marzeń każdego wspinacza. Lata osiemdziesiąte to chyba ostatnia dekada przed pojawieniem się komercyjnych grup wchodzących na szczyty. To czas, kiedy swoje triumfy święcił polski himalaizm, a nasi wspinacze wytyczali nowe drogi na szczyty oraz zdobywali je jako pierwsi zimą. Zaczęło się od zimowego Everestu w 1980 r.,potem przyszły kolejne. O tych właśnie, często dziewiczych wejściach, usłyszymy w czasie spotkania "Wspomnieniach z Himalajów i Karakorum".

Walenty Fiut jest jednym z czołowych polskich wspinaczy, zdobywających najwyższe szczyty w złotym okresie polskiego himalaizmu. Wspinał się choćby z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim, Arturem Hajzerem czy Andrzejem Czokiem. To uczestnik zimowej wyprawy, która w 1980 r. zdobyła Mount Everest, dwóch wypraw na południową ścianę Lhotse w 1985 i 1987 r., zdobywca Broad Peaka w 1984 r. oraz współautor pierwszego zimowego przejścia północnej ściany Eigeru w 1978 r.

Pokaz odbędzie się 10.10. o 15:15 w głównej Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

W obiekcie obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do wypełnienia formularza z podaniem nazwiska oraz kontaktu, który przechowywany jest przez 14 dni od daty festiwalu.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarezerwuj miejsce
Wyprzedane Brak wolnych miejsc