Hello Points Workshop - Points of You Academy ®

location icon
Nowa Psychologia Retoryka 17/1, Kraków
calendar icon
Od 23 sty 10:00 do 23 sty 16:00

Kolejna   w  Krakowie edycja: "  Hello Points Workshop " w ramach Points of You Academy ® 

Points of You® to coraz popularniejsza metoda rozwoju osobistego i integracji Zespołów. Zdjęcia i scenariusze ich omawiania ułatwiają budowanie narracji i otwarcie Zespołów na współpracę. Pozwalają zaangażować ludzi w realizację dowolnego zadania i kreatywnie ich odblokować. Robią to sprawniej niż tradycyjne lodołamacze. Stąd świetna prasa, globalny sukces i referencje takich trendseterów jak Google, IKEA, NASA, PwC, TEVA. Projekty w 147 krajach i indywidualnie przeszkolone ponad 50 tysięcy osób. Ostatnio rekomendacja na łamach Harvard Business Review - To Build Connection on Your Team, Skip Icebreakers and Talk About Photography (10/2017). A u nas nagroda specjalna za inspirujące narzędzia na Gali z okazji 15-lecia Coachingu w Polsce (09/2017).

Głównym założeniem metodologii Points of You® jest integracja dwóch półkul. Prawej, która kontroluje intuicję i emocje, z lewą, odpowiedzialną za analizę. Jest ona osiągana dzięki połączeniu zdjęć, pobudzających naszą kreatywność i słownych opisów różnych tematów, aktywizujących analityczną część mózgu. Points of You® przedstawia temat za pomocą elementu wizualnego nie związanego w oczywisty sposób z towarzyszącym mu słowem. Walka pomiędzy emocjami a logiką uwalnia od sztywnych list kontrolnych dotyczących tego jak powinno być i pozwala znaleźć nowe perspektywy.

Wyobraź sobie, że patrzysz na zdjęcie pojedynczego buta na chodniku, dwóch osób obejmujących lub koni spacerujących po plaży. Wszystkie te obrazy natychmiastowo wywołują emocje i skojarzenia. Reakcja jest szybka i naturalna. Zdjęcia zostały opracowane, w celu maksymalnego stymulowania naszego myślenia i naszych emocji. Zdjęcia wywołują reakcje archetypiczne, podświadome. Dlatego metoda jest skuteczna niezależnie od branży, wykształcenia, płci i wieku. Może z niej korzystać każdy i dlatego w takim tempie zyskuje ona uznanie. Jest po prostu bardzo praktyczna.

Szkolenie polecane tym, którzy w swojej pracy zawodowej potrzebują narzędzi, które inspirują i integrują jednocześnie. Profesjonalnym trenerom, menedżerom, nauczycielom. Liderom, szkoleniowcom, coachom, psychologom i terapeutom. Może być wykorzystana na wielu płaszczyznach w pracy z ludźmi: w prowadzeniu klienta w procesie zmiany, budowaniu zaufania, koncentracji na celach, poprawie komunikacji. Wykorzystana w budowaniu autorskich programów szkoleń i do indywidualnej pracy z klientem. Szczególnie polecam tym coachom i trenerom, dla których rozwój osobisty ciągle jest zaskakującym, inspirującym i twórczym doświadczeniem. Mamy narzędzie, które działa. Pozwala ludziom wyjść , połączyć głowę i serce. Robi to bezbłędnie, zawsze, niezależnie od grupy. Zapraszamy, by zobaczyć jak to działa.

Moim celem zadaniem jest pokazać praktyczną stronę metody. Chce także przekazać swoje własne doświadczenia. W pół roku od ukończenia Programu Certyfikacji Trenerów miałam okazję zebrać doświadczenia w wielu zespołach: w biznesie, środowiskach managerskich i produkcyjnych, wśród młodzieży, studentów I gimnazjalistów, seniorów.

Na szkoleniu POZNASZ:

  • Koncepcję Points of You® - jak działamy i jak wygląda świat Points of You®
  • Poznasz nasze piękne narzędzia 
  • Nauczysz się unikalnej techniki: w jaki sposób poprzez fotografie uzyskać nową perspektywę 
  • Doświadczysz procesów  z wykorzystaniem naszych narzędzi, które mogą być wykorzystane do pracy grupowej oraz indywidualnej
  • Otrzymasz arkusze i szablony do pracy, które mogą być wykorzystane w biznesie i w pracy terapeutycznej

Na szkoleniu OTRZYMASZ:

  • Narzędzia The Coaching Game & Punctum - o wartości 1.200 pln
  • Wyjątkowy zestaw koncepcyjny a w nim: buklet uczestnika, notes, 4 ekskluzywne karty Points of You® z inspirującymi historiami 

Za udział w warsztacie uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat ukończenia Hello Points - Explorer. Dla coachów posiadających akredytację International Coach Federation 6 pkt. CCE.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 6 godzin

WIELKOŚĆ GRUPY: mała grupa do maksymalnie 10 osób 

FORMA SZKOLENIA: interaktywny Warsztat. Metody pracy: wizualizacja założeń metody, ćwiczenia indywidualne i grupowe, dyskusja moderowana. Narzędzia Points of You®: The Coaching Game, Punctum. 

KOSZT: 1.968  zł. Cena obejmuje: udział w warsztacie, narzędzia Points of You ®: The Coaching Game oraz  Punctum  o wartości 1.200 zł, wyjątkowy buklet uczestnika, przerwy z lekkimi przekąskami i zdrowymi napojami. Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat. 

SYLWETKA PROWADZĄCEJ: Barbara Dolata, HR Partner, Certyfikowany Ekspert  Points of You®

Mam 16 letnie doświadczenie w przekładaniu myślenia na działanie. Działam jako HR Partner kilku firm, coach pod marką Wiem czego chce, trener Points of You®. Moje doświadczanie zawodowe to praca w działach HR PepsiCo., Banku Śląskim, Plivie Kraków (dziś izraelska TEVA jest jednym z bardziej znanych przykładów wykorzystania Points of You® w biznesie). Ponad 1000 procesów rekrutacyjnych, outplacement dla blisko 600 osób. Specjalizacja: identyfikacja potencjału rozwojowego (Development Center), doradztwo organizacyjne i personalne, rekrutacja. Prowadzę warsztaty szkoleniowe związane z pracą zespołową, komunikacją.

Od 4 lat pracuję również "po drugiej stronie lustra", z klientem indywidualnym. Pomagam w procesach rekrutacji. Prowadzę konsultacje i autorskie warsztaty w zakresie doradztwa zawodowego: doradztwa kariery oraz rozwoju. Jestem mentorem dla studentów Biura Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracuję z Biurem Karier Politechniki Krakowskiej,  oraz Stowarzyszeniem Most Kobiet.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 1 968,00 zł -