Jednodniowe Warsztaty Renowacji Mebli w Folwarku Edwardowo

location icon
Folwark Edwardowo Bukowska 177, Poznań
calendar icon
Od 11 gru 10:00 do 11 gru 17:00

Folwark Edwardowo i firma Wegner zapraszają na warsztaty renowacji mebli w nowej jednodniowej formule opracowanej we współpracy z Pawłem Machometem, autorem Rzuć Pan Okiem! Blog o odnawianiu mebli

Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem - podczas warsztatów zajmiemy się wyłącznie odnowieniem i stylizacją elementów drewnianych. Podpowiemy, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter.

Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna - demontażu, usuwania starych powłok, wzmocnienia konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych warstw - a w efekcie końcowym samodzielnie odnowią swój mebel.

Warsztaty poprowadzi nasz mentor - profesor Marek Owsian - wykładowca akademicki, profesor sztuk plastycznych i technolog drewna, a przede wszystkim wybitny specjalista renowacji oraz Zespół Folwarku Edwardowo.

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z renowacją mebli, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego etapu tego czasochłonnego procesu.

Warsztaty odbędą się 11 grudnia (sobota) 2021 roku w godzinach od 10:00 do 17:00


Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań

Koszt uczestnictwa: 220,00 zł


Cena obejmuje warsztat renowacji drewna, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów tj. farb, bejc, lakierów, wosków i olejów


Uwaga! Każdy z uczestników przychodzi ze swoim meblem. Ze względu na ramy czasowe wydarzenia i szeroki zakres prac do wykonania, sugerujemy wybór drewnianego krzesła, stolika, podnóżka, niciaka lub szafki nocnej.

Podczas warsztatów nie będziemy zajmować się tapicerowaniem, jeśli jednak chcesz zabrać się za demontaż i odnowienie konstrukcji fotela - zapraszamy.

Ilość miejsc: 18

Wiek: 18+

Organizator:Folwark Edwardowo

Współorganizator: Wegner

O Folwarku Edwardowo

Folwark położony jest w Poznaniu na Edwardowie, a jego początki sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-folwarcznych na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma WEGNER, współorganizator wyżej wymienionego wydarzenia. Spółka WEGNER mając na względzie zachowanie starego układu architektonicznego obiektu, opracowała koncepcję rozwoju tego terenu, umożliwiając stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych charakteryzującego się wyjątkową architekturą.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet normalny
już niedostępne 220,00 zł -