Fotograficzna Gra Miejska z Sigmą - Łódź

location icon
Łódź Fabryczna
calendar icon
Od 9 mar 12:00 do 9 mar 19:00

II edycja FOTOGRAFICZNEJ GRY MIEJSKIEJ z Sigmą

#sigmagramiejska #sigma

Fabrykanckie wille, postindustrialne wnętrza, secesyjne pałace, klimatyczne podwórka… Tajemnicze, opuszczone miejsca są niczym kamień milowy dla pasjonatów fotografii. II edycja FOTOGRAFICZNEJ GRY MIEJSKIEJ z SIGMĄ odbędzie się już 9 marca w Łodzi! To niepowtarzalna okazja do zgłębienia dotąd niedostępnych, zapomnianych miejsc, doskonalenia umiejętnościoraz być może możliwość powrotu z niepowtarzalnym trofeum w postaci "kadru życia"! Czy jesteś gotowy poznać Łódź z zupełnie innej strony i zagłębić się w jej mrocznym, tajemniczym obliczu?

Podejmujesz wyzwanie?

Już 9 marca 2019 roku w Łodzi odbędzie się II edycja "Fotograficznej Gry Miejskiej". W sobotę, w godzinach 12:00-19:00 uczestnicy wyruszą na fotograficzny podbój miasta pod fachowym okiem Tomasza Aulicha i niezawodnej Marty Dębskiej. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w Gdańsku. Powoli wpisuje się na stałe w kalendarz pasjonatów fotografii.

Tym razem prowadzącym jest Tomasz Aulich, autor profilu Łódź Hudego. Jego mroczne fotografie przedstawiające opuszczone miasto intrygują tajemniczością. Jak sam mówi, z pasją fotografuje to miasto trudnej urody. Od wielu lat dociera do niedostępnych lokalizacji, zamykając w kadrach historię miejsc, które w XX wieku tętniły życiem. Współprowadzącą jest Marta Dębska, fotografka, influencerka, ambasadorka marki Sigma, prowadząca gdańską edycję "Fotograficznej Gry Miejskiej".

Łódź - kusząca lokalizacja dla entuzjastów fotografii

Bez wątpienia Łódź jest pełna kontrastów i detali architektonicznych. To miasto oferujące sporą różnorodność stylów. Pod względem atrakcyjności wizualnej kusi fotografów.

Hasłem przewodnim II edycji Fotograficznej Gry Miejskiej jest "Łódź, która odchodzi". Podczas spotkania odkryjemy to, czego gołym okiem nie widać. Będziemy penetrować łódzkie podwórka, odwiedzimy miejsca zapomniane i takie do których trudno dotrzeć. Wyciągniemy z nich to, co najpiękniejsze. Spacer zaczniemy od Dworca Fabrycznego. Następnie będziemy kierować się w stronę ulicy Piotrkowskiej, aby przejść ulicami Narutowicza i Tuwima.

Co Cię czeka podczas II edycji? 13 km z aparatem w ręku?

Moc pozytywnych emocji, garść inspiracji, wiedzy i niezapomnianych doświadczeń. Ale przede wszystkim, Uczestnicy "Fotograficznej Gry Miejskiej" otrzymają możliwość testowania najbardziej pożądanych obiektywów z portfolio produktowego Sigmy. To niepowtarzalna okazja do przetestowania najnowszych, najjaśniejszych szkieł!

Wśród obiektywów przekazanych do dyspozycji Uczestników są "stałki" i obiektywy zmiennoogniskowe,m.in. Sigma 24-70 mm i 150-600 mm. Tym razem jednak, każdy z uczestników II edycji otrzymuje po jednym obiektywie, którego wyboru dokona samodzielnie. Dodatkowo każdy będzie miał możliwość sprawdzenia na miejscu pozostałych obiektywów.

Tym razem nie ograniczamy ilości miejsc do fotografowania, możecie zmierzać, gdzie Was nogi poniosą! Rekordzistki pierwszej edycji w pogoni za idealnym kadrem przeszły, aż…13 kilometrów !

3 zadania, 4 godziny, 6 fotografii

Uczestnicy II edycji wydarzenia otrzymają trzy zadania. Jedno związane będzie z tematem spotkania, natomiast dwa pozostałe poznacie na miejscu. Łącznie do oddania będzie sześć fotografii. Każdy z Was otrzyma takie samo zadanie, losowa będzie kolejność ich realizacji. Za Wami będzie podążał nasz team, który posłuży radą techniczną w kwestii obsługi obiektywów Sigma.

Po czterech godzinach zdjęć, spotkamy się na podsumowanie gry i poczęstunek. Będziecie mieli możliwość zaprezentowania swoich fotografii.

Agenda II edycji "Fotograficznej gry miejskiej"

12.00 - 12.30 - omówienie zasad Gry

12.30 - 16.30 - czas na zdjęcia ( w miejscach, które sami sobie wybierzecie)

16.30 - 19.00 - poczęstunek oraz omówienie prac, rozstrzygnięcie konkursu

Przygotuj się na sukces

"Patrz oczyma, fotografuj sercem" - to jeden ze sposobów na lepsze zdjęcia według David'a duChemin, fotografika, który zwiedził z aparatem w ręku, aż siedem kontynentów. Niezależnie czy fotografujesz pejzaże, przyrodę, portrety czy architekturę, świetna kompozycja jest kluczem do udanych zdjęć. Rozpal, więc swą kreatywność, bo tylko od Ciebie zależą granice Twojej wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności nieszablonowego myślenia.

Zwycięskie fotografie konkursowe to zazwyczaj kombinacja przygotowań, umiejętności, zrozumienia reguł oraz wytrwałości. Niezależnie od motywacji, jeśli jeszcze nigdy nie uczestniczyłeś w konkursie fotograficznym, powinieneś spróbować! Starania, które włożysz w uczestnictwo będą cenną lekcją na przyszłość. Spotkanie pozwala zdobyć praktyczną wiedzę, a jednocześnie jest szansą, by wrócić z trofeum w postaci "kadru życia"…

Nagrody

I miejsce - tygodniowe wypożyczenie wybranego obiektywu SIGMA + torba Vanguard Alfa Rise 33 dla każdej z osób

II miejsce - filtr polaryzacyjny Marumi (fit slim) dla każdej z osób

III miejsce - filtr Marumi UV (DHG) dla każdej z osób

Dla wszystkich uczestników przewidujemy również rabaty na zakup sprzętu i akcesoriów Sigma.

Czy chcesz poznać Łódź, o której dotąd nawet nie śniłeś ? Czy masz ochotę zajrzeć w miejsca, które wyglądają niepozornie, ale posiadają duszę?

Dołącz do nas!

Łódź, 09.03.2019 r.

Godziny: 12.00 - 19.00

Koszt udziału: 159 zł*

Zapisy: bcierbikowski@kconsult.pl**

Telefon kontaktowy: +48 604 458 168

*10 % zniżki dla duetu! Zapisz się w tym samym czasie ze swoim znajomym i zgarnijcie specjalną zniżkę na udział.

** Zapoznaj się z regulaminem Regulamin zanim dokonasz zapisu. W zgłoszeniu prosimy również o podanie informacji, na jakim obiektywie chciałbyś pracować. Szczegółowe informacje organizacyjne podamy 3 dni przed grą.

Liczba miejsc jest ograniczona

Uwaga! Liczba uczestników to maksymalnie 18 osób. Liczba obiektywów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń ( spis obiektywów Sigma znajduje się w załączonym regulaminie).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet nornalny
już niedostępne 159,00 zł -
  Bilet Promujemy duety
już niedostępne 143,00 zł -