GHANDI MILCZAŁ W SOBOTY - Transgraniczne polsko-rosyjskie laboratorium reżyserskie "SĄSIEDZI"

location icon
Miejski Teatr Miniatura Al. Grunwaldzka 16, Gdańsk
calendar icon
Od 4 lis 18:00 do 4 lis 18:00

Ghandi milczał w soboty Anastasiji Bukriejewej, tłum. Jakub Adamowicz, reż. Anika Idczak

Główny bohater sztuki to nastoletni chłopiec Sasza, który woli, żeby nazywano go Mot. Jest marzycielem i ma dobre serce. Postanawia dać schronienie bezdomnej Lizie, którą poznaje w przejściu podziemnym.

Anastasija Bukriejewa jest finalistką i laureatką największych konkursów i festiwali dramaturgicznych, takich jak Omskie Laboratorium Dramatu, Pierwsze Czytanie, konkurs Rosyjskiego Akademickiego Teatru Młodzieżowego "W poszukiwaniu nowej sztuki", Remarka, Lubimowka. Jej sztuka Ghandi milczał w soboty razem z tekstami Dmitrija Daniłowa Człowiek z Podolska i Andrieja Iwanowa Z zawodówki była uznana za najlepszy tekst roku i wystawiona na scenie szkoły-studia MChAT.


Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanego w dniach 4-5 listopada 2020 r. w Teatrze Boto w Sopocie i Teatrze Miniatura w Gdańsku pierwszego polsko-rosyjskiego laboratorium reżyserskiego. Jest to pierwsza część dwustronnego projektu, który kontynuowany będzie pod koniec listopada w Kaliningradzie. Tam też, w Teatrze Dramatycznym, w postaci czytań performatywnych zostaną zaprezentowane teksty polskich dramaturgów. Celem tego projektu jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla twórców dwóch różnych tradycji teatralnych.

Rosyjskie teksty, wybrane przez kuratorów Olega Lojewskiego i Macieja Wiktora, są wyrazistymi i oryginalnymi głosami młodego pokolenia dramatopisarzy, docenianych i nagradzanych na największych konkursach dramaturgicznych w kraju i za granicą. W Polsce zostaną wyreżyserowane przez młode pokolenie reżyserek i reżyserów, absolwentów Akademii Teatralnej w Warszawie: Anikę Idczak, Pamelę Leonczyk, Agatę Dyczko i Jana Jelińskiego. Zgodnie z formatem laboratorium po pokazach odbędzie się omówienie, w którym wezmą udział eksperci teatralni: Tomasz Domagała, dr Katarzyna Kręglewska oraz Adam Nalepa.

Transgraniczne polsko-rosyjskie laboratorium reżyserskie "Sąsiedzi" organizowane jest przez Stowarzyszenie Twórców "Cztery wymiary to dla nas za mało".

Czas trwania wszystkich pokazów work in progress to około 60 minut. Po pokazach odbędzie się omówienie i rozmowa z publicznością. 

4.11.2020r. godz. 18.00, Duża Scena, Miejski Teatr Miniatura

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Ilość miejsc ograniczona. Miejsca nienumerowane, dostępne co czwarte miejsce na widowni Dużej Sceny.


UWAGA! W związku z zasadami bezpieczeństwa związanymi z epidemią SarsCoV2 w Teatrze Miniatura obowiązuje reżim sanitarny - przy wejściu do Teatru widzom mierzona jest temperatura ciała, każdy widz przed wejściem winien wypełnić oświadczenie dotyczące swojego stanu zdrowia i zdezynfekować ręce, a przebywając w budynku Teatru zakrywać nos i usta za pomocą maseczki lub przyłbicy.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Uczestnik wydarzenia GHANDI MILCZAŁ W SOBOTY
już niedostępne -