Webinar TLA - Fundacja rodzinna - czy warto?

location icon
link do transmisji zostanie przesłany do uczestników w wiadomości potwierdzającej rejestrację
calendar icon
Od 27 kwi 14:30 do 27 kwi 15:30

Zapraszamy na webinarium Kancelarii TLA

Temat spotkania: 

Fundacja rodzinna - czy warto?

Zagadnienia, które omówimy podczas webinarium:
 • Fundacja Firmy Rodzinne - działania na rzecz społeczności firm rodzinnych oraz opinia nt. fundacji rodzinnej
 • Model fundacji rodzinnej według projektu ustawy - czyli jak to ma działać?
 • Opodatkowanie - czy korzystanie z modelu się opłaca?
 • Plusy i minusy fundacji rodzinnej - czy to model sukcesji jakiego poszukuję?

 • Prowadzący:

  Katarzyna Gierczak Grupińska - Prezes Fundacji Firmy Rodzinne, socjolog, MBA o profilu HR, dyplomowany lider zmiany społecznej oraz facylitator w międzynarodowym programie New Leader Circle w ramach FBN International. Od 2011 roku założycielka i prezes Fundacji Firmy Rodzinne ffr.pl. W ramach Fundacji utworzyła oddział FBN International w Polsce. Członek założyciel IFR. Współwłaściciel rodzinnej firmy GELG gelg.pl, która zajmuje się wielkoseryjną obróbką metalu. Uparcie i wytrwale tworzy przestrzeń dla firm rodzinnych od 2006 roku, tak, aby na podstawie doświadczeń i wiedzy praktycznej nie potykać się o te same kamienie i nie popełniać podobnych błędów tracąc cenny czas. Promuje parasolową markę dla wszystkich firm rodzinnych "drzewko" Firma Rodzinna, która jest symbolem dumy rodzinnych przedsiębiorców oparta na wartościach: Tradycja, uczciwość odpowiedzialność na pokolenia. Mama dwójki nastolatków, pasjonatka natury i podróży po świecie.

  Robert Smoczyński - Partner zarządzający w Kancelarii TLA, radca prawny i doradca podatkowy, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Przed powstaniem TLA zajmował stanowisko Senior Menedżera w biurze Deloitte we Wrocławiu. Robert Smoczyński zdobył doświadczenie zawodowe podczas realizacji licznych projektów z zakresu doradztwa podatkowego. Zakres tych projektów obejmował między innymi przygotowywanie efektywnych podatkowo rozliczeń oraz struktur organizacyjnych, jak również asystowanie Klientom podczas postępowań podatkowych oraz w trakcie negocjacji z władzami skarbowymi, a także reprezentowanie podatników przed sądami administracyjnymi.

  Maciej Kubica - radca prawny, ale z wykształcenia także ekonomista. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. Wspiera klientów działających w specjalnych strefach ekonomicznych, jak również dopiero ubiegających się o korzystanie z pomocy publicznej. Prowadząc spory z organami podatkowymi poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

  Zapraszamy

  Kancelaria TLA


  Partnerzy webinarium:

  Fundacja Firmy Rodzinne (FFR) to organizacja, która wspiera firmy rodzinne tworząc przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń i integracji środowiska firm rodzinnych, tworzy środowisko, w którym przedsiębiorcy dzielą się wiedzą, doradzają i ostrzegają wzajemnie na temat potencjalnych błędów, które można popełnić w prowadzeniu firmy. Obecnie najważniejszym celem FFR jest budowanie świadomości na temat roli przedsiębiorstw rodzinnych w rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki. FFR angażuje się w projekty, których celem jest rozwój kompetencji rodzin właścicielskich i profesjonalizacji procesu zarządzania w ich przedsiębiorstwach.

  inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. inQUBE UIP integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Więcej informacji o inkubatorze i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej inQUBE.pl.

  Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego. Zrzeszamy zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce.

  Sektorowa Rada ds. Kompetencji Motoryzacja i Elektromobilność - Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym z uwzględnieniem elektromobilności stanowi ogólnopolską platformę wymiany doświadczeń pomiędzy sferą edukacji formalnej i poza formalnej a przedsiębiorcami. Rada buduje partnerstwa przedsiębiorstw z instytucjami rynku pracy, co pozwala na dostarczenie wiarygodnych danych o potrzebach kwalifikacji w sektorze. W ramach projektu odbiorcami wsparcia są przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem elektromobilności.

  Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, które powstały, aby służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. Organem zarządzającym Strefą jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Spółka Akcyjna, która od 1996 r. realizuje cele i zadania warunkujące funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej w północno-wschodniej części Polski. Obecnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pełni funkcję zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji o łącznej powierzchni ok. 26 414 km² (2 641 400 ha).


  Dołącz do wydarzenia

  Dołącz do wydarzenia
    Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
    Bezpłatny udział
  Wyprzedane Brak wolnych miejsc