Biznes i Przedsiędsiębiorczość Zarządzanie Kultura i Sztuka

Kto kogo zjada na śniadanie? Freenovation meetup #1

location icon
Hevre Meiselsa 18, kraków
calendar icon
Od 18 wrz 16:00 do 18 wrz 16:00

Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji
Pierwszy meetup think tanku Freenovation!

[EDIT]: Brak wolnych miejsc. Możliwość zapisania się na listę rezerwową.

W gronie ekspertów i praktyków porozmawiamy o tym, jak kultura organizacyjna determinuje innowacyjność i wpływa na przewagę konkurencyjną biznesu. Odpowiemy na pytanie czym jest kultura innowacji i jak ją wdrażać. Będziemy rozmawiać o kluczowych elementach i wartościach, które wspierają wdrożenia innowacji i efektywne przywództwo. Nasi goście podzielą się swoim doświadczeniem z transformacji i wdrożeń, które zakończyły się sukcesem i tych, które nie powiodły się. Podzielimy się wiedzą, danymi z badań i case studies z najbardziej innowacyjnych organizacji.

Dołącz, jeśli jak my wierzysz, że innowacyjne środowisko pracy jest wynikiem wdrożenia przemyślanej kultury organizacyjnej opartej na takich wartościach jak: szacunek, autonomia, zaufanie, otwartość, transparentność, przyzwolenie na błędy. Zespół Freenovation dzieli się najlepszymi praktykami i tworzy przestrzeń do wymiany wiedzy, w jaki sposób kreować przyjazne środowisko pracy oraz jaki model zarządzania wdrożyć, by stać się organizacją innowacyjną i pożądanym miejscem pracy.
W programie spotkania

- PRELEKCJA EKSPERCKA: "Rzeźbiąc w wodzie: czy da się zarządzać kulturą organizacji?" Piotr Prokopowicz (PhD/University of Maryland, Freenovation)
Czym tak naprawdę jest kultura organizacji? Czy da się nią zarządzać? Jak skutecznie zmienić kulturę organizacji tak, aby sprzyjała innowacyjności? Co stoi za sukcesem firm, które skutecznie wdrożyły zmianę kulturową? Opierając się na dowodach naukowych, badaniach oraz dziesięciu latach doświadczeń pracy z organizacjami w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, Piotr przedstawi praktyczne zasady skutecznej zmiany kultury organizacyjnej.

- PANEL DYSKUSYJNY: "Kultura organizacyjna, przywództwo, innowacje, strategia. Jak wdrażać wartości, które prowadzą do celów biznesowych?". Paneliści: Paweł Brodziński (Lunar Logic, CEO), Krystyna Pietrzykowska (Motorola Solutions, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych), Seweryn Rudnicki (PhD/AGH, Freenovation), Łukasz Cieśla (Open Innovation House) Moderacja: Justyna Pawlak-Mihułka (AGH, Freenovation)
Będziemy rozmawiać o:

- kulturze organizacyjnej, jako elemencie budowania przewagi konkurencyjnej

- kulturze innowacji - czym jest i jak ją wdrażać?

- transformacji, wdrożeniu narzędzi i elementów kultury, które kształtują postawy i wartości impaktujące na innowacyjność - co się udało, co się nie udało?

- roli lidera w procesie kształtowania kultury innowacji- jak zachować balans między autonomią pracowników (wolnością) a strukturą organizacyjną - gdzie jest równowaga?

- o wartości elastyczności (Agility), jako kluczowym elemencie budowania klutury innowacji

- narzędziach wspierających innowacyjność

- nasi paneliści podzielą się case studies ze swojej pracy w organizacjach i doświadczeniami we współpracy akceleracyjnej

Dla kogo jest wydarzenie?

- dla wszystkich zainteresowanych tematyką kultury organizacyjnej

- dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czym jest kultura innowacji i jak ją wdrażać

- dla dyrektorów, managerów i specjalistów działów innowacji oraz R&D

- dla specjalistów i decydentów działów rozwoju branży engineering, IT, produkcyjnej i przemysłowej

- dla liderów i managerów zespołów produktowych, projektowych, IT/high-tech oraz engineering

- dla dyrektorów, managerów i specjalistów działów HR i HR Business Partnerów

Organizator: www.freenovation.org

Partnerzy wydarzenia: Motorola Solutions Polska, Hevre, Wydział Humanistyczny AGH, EmployerBranding.pl, IT Business Management AGH, Front Edge Innovation & Leadership Summit, Agile Polska, itkrk.pl

Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny ze zgodą na publikację zdjęć z wydarzenia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Normalne
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Lista Rezerwowa
Wyprzedane Brak wolnych miejsc