Kim fotografia jest dla fotografa? | Spotkanie z Agą Szuścik

location icon
Uniwersytet Ekonomiczny, Rakowicka 27, 31-510 Kraków Klub Grota 2, Kraków
calendar icon
Od 25 lis 19:00 do 25 lis 19:00

Serdecznie zapraszamy na listopadowe spotkanie Niezależnego Klubu Fotograficznego. Tym razem, z artystką wizualną dr Agnieszką Szuścik zastanowimy się nad relacją między fotografem, a jego działalnością artystyczną często błędnie rozumianą jako obustronnie roszczeniową, przykrą, gorzką.
Kim fotografia jest dla fotografa?
Niezależny Klub Fotograficzny - połączeni przez pasję...Czekamy na Was! 💪

// więcej o temacie spotkania //
Tematem spotkania będzie relacja między fotografem, a jego działalnością artystyczną, często błędnie rozumianą jako obustronnie roszczeniową, przykrą, gorzką. Zastanowimy się ile pierwiastka terapeutycznego i katalitycznego jest w działaniach artystycznych oraz czym charakteryzuje się fotografia i fotograf w dzisiejszych czasach. Spotkanie nie będzie oparte tylko na suchej teorii, ponieważ zobaczymy projekty fotograficzne nie tylko dr Agnieszki Szuścik (np. projekt "To się nie zdarza"), ale też wielu innych fotografów.
Przygotujcie swoje otwarte umysły!

// bilety //
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny! Prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację.
*Bilet upoważnia do wejścia na spotkanie. Tylko dla pierwszych przybyłych 60 osób zagwarantowane są miejsca siedzące. Oosby bez biletu nie zostaną wpuszczone.

// harmonogram spotkania //
18:30 - otwarcie rejestracji
19:00 - oficjalne rozpoczęcie spotkania
20:30 - przegląd nadesłanych projektów
21:30 - zakończenie części spotkania w Klubie Grota 2 i dalsza integracja w Pauzie na Stolarskiej :)

// przegląd portfolio //
W drugiej części spotkania Aga przeprowadzi krótki przegląd nadesłanych przez Was projektów!
➡️ prosimy o wysyłanie serii zdjęć - gotowych projektów do oceny
➡️ mogą to być projekty fotograficzne, które NKFowicze - lub świat - już widział
➡️ adres mailowy: niezalezny.klub.fotograficzny@gmail.com
➡️ w tytule maila: Projekty na przegląd // fotografie [imię i nazwisko]
*zastrzegamy, że przy dużej ilości zgłoszeń - projekty pierwszych 4 osób na pewno zostaną poddane przeglądowi, pozostałych osób - w zależności od ograniczeń czasowych

// więcej o Fotografce //
dr Agnieszka Szuścik - artystka wizualna, która tworzy społeczne projekty artystyczne i kampanie wokół nich oraz samodzielnie realizuje filmy dokumentalne i teledyski muzyczne. Doktora sztuk filmowych (tytuł obroniony na Łódzkiej Filmówce), absolwentka Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej i Komunikacji społecznej na Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Fotografoterapii na katowickim GWSH i Akademii Fotografii w Krakowie. Prelegentka TEDx. Członkini Rady Programowej Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz ekipy organizującej Tattoo Konwent. Prowadząca audycje "Sztuka słuchania" o sztuce współczesnej i porankową o tematyce społecznej, kulturalnej i prozdrowotnej w OFF Radio Kraków. Zdobywczyni wyróżnienia na International Photographic Awards 2018. Jej specjalnością jest tematyka z zakresu introspekcji artystycznej oraz relacji artysty z własną sztuką. Powołała do życia krakowski muzyczny festiwal charytatywny DJland.
https://www.agaszuscik.com/
https://www.facebook.com/agaszu
https
://www.instagram.com/agaszuscik/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Darmowy bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc