Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

WIECZÓR FLAMENCO w Piwnicy pod Baranami - Koncert Kamila Urbańskiego

location icon
Piwnica Pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 29 maj 19:00 do 29 maj 21:00
ticket icon
Od 50,00 zł

Zapraszamy na gorrrący HISZPAŃSKI WIECZÓR z FLAMENCO w Piwnicy pod Baranami!
niedziela | 29 maja 2022 | godz. 19:00 | Piwnica pod Baranami | Rynek Główny 27
Utwory takich sław jak Paco de Lucia czy Vicente Amigo zagra dla Was Kamil Urbański, gitarzysta wykształcony w Sewilli i Kordobie, który od 15 lat mieszka w Hiszpanii, a na nasze szczęście zajrzał na trochę do Polski.
Artysta jest absolwentem Conservatorio Superior de Música im. Rafaela Orozco w Kordobie na kierunku gitary flamenco, gdzie studiował pod kierunkiem Paco Serrano, Manolo Franco i Niño de Pura.
.
Kamil Urbański koncertuje w Hiszpanii (i nie tylko) z repertuarem flamenco obejmującym utwory klasyków gatunku i współczesnych mistrzów, a jednocześnie stale poszerza wachlarz własnych kompozycji, z których kilka zaprezentuje również podczas koncertu w Piwnicy!
Gitarzysta współpracuje z takimi sławami flamenco jak Úrsula López, Adela Campallo, Carmen Ledesma czy José Méndez, a także z muzykami i tancerzami odmiennych gatunków w różnorodnych projektach artystycznych. Koncertuje jako solista i akompaniator w spektaklach z tańcem i śpiewem flamenco, tańcem współczesnym, poezją, muzyką tradycyjną i klasyczną na scenach Europy i Azji (m.in. Chiny, Korea Południowa, Hiszpania, Włochy, Holandia, Norwegia).Ma w dorobku kompozycje i aranżacje muzyki do spektakli z tańcem flamenco ("La Leyenda del tiempo" w choreografii Úrsuli López - autor muzyki i pierwsza gitara), z tańcem współczesnym ("Dazzling Spin" w choreografii Yunny Long - autor muzyki i gitara), z poezją i śpiewem ("Flamenco i Lorca"), z muzyką elektroniczną ("Zakopiańskie nastroje"). Na swoim koncie ma również liczne koncerty solowe. Występował jako solista i akompaniator na festiwalach w Europie i Azji, między innymi: Festival de la Guitarra (Kordoba), Simpro (Seul), BreakingArts (Kanton).Poza działalnością estradową i kompozytorską Kamil Urbański prowadzi badania na temat wpływu muzyki Ameryki, Afryki i Półwyspu Iberyjskiego na powstanie i rozwój flamenco.BILETY: 50zł
dostępne w barze Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27, otwartym codziennie od 11:00 do północy co najmniej
oraz ON-LINE

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet normalny

dostępnych: 31

już niedostępne 50,00 zł -