IT i Nowe technologie Polityka i Gospodarka

Meetup Systemy Wbudowane - Katowice

location icon
Biuro Sii Ściegiennego 3, piętro 6, katowice
calendar icon
Od 30 sty 16:30 do 30 sty 19:00

Już 30 stycznia 2020 roku (czwartek) spotkamy się na meetupie poświęconym systemom wbudowanym.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych technologiami z obszaru embedded. Wiedzą i doświadczeniami podzielą się eksperci od wielu lat realizujący projekty komercyjne w tym zakresie - Tomasz Litwin i Paweł Czapiewski.

📅 Kiedy?

30.01.2020 (czwartek) od 17.30 (udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja).

🏁 Gdzie?

Biuro Sii w Katowicach, Ściegiennego 3, piętro 6. 


👉 Prezentacje: 


Tomasz Litwin: Smart Home - automatyzacja domu za grosze.

Tomasz Litwin - absolwent Politechniki Śląskiej, z wykształcenia i zawodu programista Embedded, z kilkuletnim doświadczeniem w branży automotive. Aktualnie zajmuje się głównie standardami programowania dla rynku automotive (m.in. AUTOSAR). Prywatnie fan piłki nożnej oraz wszelkich elektronicznych usprawnień w życiu codziennym (IoT). 

- Opowiem o niskobudżetowych rozwiązaniach IoT w domu z wykorzystaniem ogólnodostępnego sprzętu i bibliotek (m.in. Raspberry, Arduino), w którym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. 


Paweł Czapiewski: Piramida testów w embedded.

Paweł Czapiewski - na co dzień kierownik zespołów zaangażowany w pracę Centrum Kompetencyjnego Embedded. Zajmuje się tworzeniem i testowaniem oprogramowania na urządzenia wbudowane. Programuje w językach: C, C++, C#, Python. Prowadził m.in. liczne szkolenia weekendowe dla pracowników Sii, Geek Academy - dla początkujących adeptów IT, czy wykłady dla studentów informatyki z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. 

- W ramach prezentacji opowiem o dobrych praktykach testowania z Pythonem na przykładzie projektu embedded ze sztuczną inteligencją.


🍕🍺 Networking przy pizzy i piwie!

Takie spotkania to świetna okazja do wymiany doświadczeń, porozmawiania o technologiach, wyzwaniach i wiadomościach z branży. Organizatorzy przeznaczyli czas na dzielenie się wiedzą pomiędzy prezentacjami. Będzie również możliwość zapoznania się z projektami realizowanymi przez Sii i porozmawiania o aktualnych ofertach pracy.


💻 Kilka słów o organizatorze

Meetup organizuje firma Sii - pięciokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work i wielokrotnie nagradzany dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej. Firma obecna jest w 14 największych miastach w Polsce, w tym w Katowicach. Inżynierowie Sii realizują projekty dla wielu polskich i zagranicznych klientów, m.in. Green Hills Software, Bombardier, NXP, Otis, ThyssenKrupp, Allianz, Ingenico.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
już niedostępne -