Eksport w Europie - Wielka Brytania

location icon
Szkolenie online Dostęp zdalny, Dla uczestników
calendar icon
Od 8 cze 9:00 do 8 cze 12:30

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Nie wiesz, jak zacząć? A może szykujesz się do wznowienia działalności na zagranicznych rynkach lub szukasz nowych? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport w Europie - Wielka Brytania", które odbędzie się 08.06.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniu?


Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

  • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania do Wielkiej Brytanii, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na rynku brytyjskim,
  • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynku brytyjskim,
  • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynku: Best Buy i Lego,
  • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynek brytyjski z uwzględnieniem Brexitu,
  • omówienie najbardziej dochodowych i atrakcyjnych branż dla lokalnych importerów,
  • zapoznanie z elementami stanowiącymi przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

Agenda szkolenia:


9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - nawiązywanie relacji z brytyjskimi kontrahentami


A. Omówienie kultury biznesu w Wielkiej Brytanii i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na tym rynku.

B. Zasady i sposoby komunikacji z klientami z Wielkiej Brytanii, w tym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - badanie rynku


A. Kluczowe kwestie przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania klientów na rynku - badanie rynku i obecnej na nim konkurencji. Najważniejsze elementy, które należy poznać, by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocji i dystrybucji.

B. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek brytyjski przez amerykańską firmę z branży elektroniki użytkowej - Best Buy oraz duńską firmę z branży zabawek dla dzieci - LEGO.


11:15-11:30 - przerwa

11:30-12:30 - III Blok tematyczny - wymogi prawne i podatkowo-księgowe


A. Omówienie formalności celnych, wysokości cła od danych towarów oraz wymaganych dokumentów eksportowych.

B. Zmiany w handlu z Wielką Brytanią po Brexicie.

C. Przedstawienie informacji dotyczących transportu na terenie Wielkiej Brytanii z uwzględnieniem zmian po Brexicie.

D. Wskazanie i omówienie branż z największym potencjałem na rynku brytyjskim, w tym także branż, gdzie import do Wielkiej Brytanii jest znaczny.

E. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.


12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia


Informacje o prelegencie

SERGIUSZ KUCZYŃSKI 

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie handlu zagranicznego i logistyki międzynarodowej. Specjalista w dziedzinie handlu zagranicznego i polityki międzynarodowej. Ukończył Wydział Politologii w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie oraz UMCS w Lublinie ze specjalizacją Stosunki Międzynarodowe, a także studia podyplomowe z Handlu Zagranicznego w Lubelskiej Szkole Biznesu. Pracował m.in. w dziale eksportu Firmy Cukierniczej "Solidarność", "Intrall Polska", "Cormay". Odbywał praktyki zawodowe w dziale zarządzania jakością firmy "Nordgetreide" GmbH w Lubece w Niemczech. Posiada certyfikat Quality Management Officer wydany przez RW TÜV, Essen. Prowadził własną agencję handlu zagranicznego.

Aktualnie zaangażowany w realizację projektów szkoleniowo-doradczych dotyczących logistyki, handlu zagranicznego i lean management. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla pracowników działów logistyki, zakupów, sprzedaży takich firm jak Philip Morris International, JUKI Central Europe, VALEO, Korona Candles S.A., Johnson Controls i wielu innych. Ekspert w zakresie rynku Wielkiej Brytanii. Współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w charakterze eksperta ds. internacjonalizacji MŚP. Wieloletni wykładowca Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie na kierunku Logistyka. Posiada certyfikat European Senior Logistician (ESLog) Europejskiego Stowarzyszenia Logistyków, ELA.

Współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Prowadzi liczne szkolenia dla przedsiębiorców dotyczące eksportu do Wielkiej Brytanii, zwłaszcza przekazując praktyczną wiedzę w zakresie przygotowania i obsługi wyrobów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią po Brexicie, w tym także o problemach importerów i eksporterów. Ponadto, regularnie edukuje pracowników działów logistyki, spedycji, zakupów, sprzedaży i pracowników księgowości oraz osoby obsługujące obrót towarami w zakresie zmian prawno-księgowych po 1 stycznia 2021 r.

Prowadzi zajęcia przygotowujące do certyfikacji zawodowej logistyków na poziomie EJLog (European Junior Logistician, ELA), Logistyk\spedytor w systemie VCC. Pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych na specjalnościach technik-logistyk i technik-spedytor.


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajduje się pod linkiem https://barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/szkolenia-proeksportowe/


Informacje o szkoleniu

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport w Europie - Wielka Brytania", 08.06.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -