Eksport w Europie - wykorzystanie kanałów e-commerce

location icon
Szkolenie online Dostęp zdalny, Dla uczestników
calendar icon
Od 18 maj 9:00 do 18 maj 12:30

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP i myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Nie wiesz, jak zacząć? A może szykujesz się do wznowienia działalności na zagranicznych rynkach i szukasz alternatywnych sposobów dotarcia do nich? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport w Europie - wykorzystanie kanałów e-commerce", które odbędzie się 18.05.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniu?


Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

  • zapoznanie się ze wskaźnikami w sprzedaży on-line,
  • zapoznanie się uczestników z metodami budowania wiarygodności nowego sklepu internetowego,
  • przedstawienie skutecznego procesu zakupowego - jak powinien wyglądać?
  • poznanie najważniejszych kanałów e-commerce wykorzystywanych w eksporcie na terenie Europy,
  • omówienie najbardziej skutecznych metod zbierania bazy e-maili potencjalnych klientów,
  • zwiększenie potencjału sprzedażowego - upselling i crosseling,
  • omówienie studium przypadków na przykładach wybranych sklepów internetowychi internetowych platform handlowych,
  • zapoznanie z elementami stanowiącymi przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

Agenda szkolenia:


9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - wprowadzenie do sprzedaży internetowej:


A. Jakie wskaźniki mierzyć w sprzedaży online?

B. Jak zbudować wiarygodność nowego sklepu internetowego?

C. Skuteczny proces zakupowy - jak powinien wyglądać?


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - wskazanie i omówienie najważniejszych kanałówe-commerce'owych wykorzystywanych w eksporcie na terenie Europy - ich funkcjonalnościi specyfiki funkcjonowania na wskazanych rynkach, w tym:


A. Sklepy internetowe

B. Internetowe platformy handlowe


11:15-11:30 - przerwa

11:30-12:30 - III Blok tematyczny - marketing w e-commerce


A. Omówienie zasad i etapów tworzenia, wdrażania i implementacji najważniejszych kanałów e-commerce'owych wykorzystywanych w eksporcie na terenie Europy;

B. Wskazanie i omówienie praktycznych przykładów wykorzystania najważniejszych kanałówe-commerce'owych wykorzystywanych w eksporcie na terenie Europy.

C. Niezbędne narzędzia marketingowe, jak efektywnie zbierać bazę e-maili potencjalnych klientów, zwiększenie potencjału sprzedażowego: upselling i crosseling.

D. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.


12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia


Informacje o prelegencie

Mariusz Stryżko

CEO i menadżer projektów GO GLOBAL GROUP. Ekspert w zakresie kanałów e-commerce'owych wykorzystywanych w eksporcie na terenie Europy. Twórca autorskich szkoleń dotyczących marketingu w eksporcie i sprzedaży on-line. Prowadzi duże projekty doradcze w zakresie skutecznej internacjonalizacji MŚP na rynkach zagranicznych, monitoruje rynki i optymalizuje strategie działań handlowych i marketingowych oraz powstawanie nowych produktów i usług innowacyjnych branż. Skutecznie motywuje i prowadzi swoje zespoły projektowe do wyznaczonych celów. Odpowiada za kompleksowe działania w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Wspomaga działania związane z inwestycjami typu Venture Capital, koordynuje działania skierowane na wprowadzanie polskich przedsiębiorców na rynki zagraniczne oraz pozyskuje finansowanie unijne oraz prywatnych inwestorów. Biegle posługuje się językiem angielskim i włoskim.


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajduje się pod linkiem https://barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/szkolenia-proeksportowe/


Informacje o szkoleniu

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport w Europie - wykorzystanie kanałów e-commerce", 18.05.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -