Eksport na świecie - Rosja

location icon
Szkolenie online Dostęp zdalny, Dla uczestników
calendar icon
Od 2 lis 9:00 do 2 lis 12:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Jesteś przedsiębiorcą sektora MŚP? Chciałbyś zaistnieć ze swoimi produktami czy usługami na rynku rosyjskim? Zapraszamy na szkolenie online "Eksport na świecie - Rosja", które odbędzie się 02.11.2021 r. w godz. 9.00-12.30.


Kto może wziąć udział w szkoleniach?


Szkolenia mają charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.


Cele organizacji szkolenia:

 • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania do Rosji, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na rynku rosyjskim
 • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynku rosyjskim
 • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynku rosyjskim
 • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług na rynek rosyjski
 • omówienie najbardziej atrakcyjnych dla eksporterów branż na rynku rosyjskim

Agenda szkolenia:

9:00-9:15 - prezentacja wprowadzająca BARR

9:15-10:15 - I Blok tematyczny - nawiązywanie relacji z rosyjskimi kontrahentami

 1. Omówienie kultury biznesu w Rosji i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na tym rynku.
 2. Omówienie zasad i sposobów komunikacji z klientami z Rosji, w tym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.
 3. Przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.


10:15-11:15 - II Blok tematyczny - badanie rynku

 1. Przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania klientów na rynku lub od razu wprowadzeniem produktu, kluczowym jest by dobrze zbadać rynek i obecną na nim konkurencję. Przedstawione zostaną najważniejsze elementy, które należy poznać by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocji i dystrybucji.
 2. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek rosyjski przez firmę zagraniczną.

11:15-11:30 - przerwa

11:30-12:30 - III Blok tematyczny - wymogi prawne i podatkowo-księgowe

 1. Omówienie formalności celnych, wysokości cła od danych towarów oraz wymaganych dokumentów eksportowych.
 2. Przedstawienie informacji dotyczących transportu towarów na terenie Rosji.
 3. Wskazanie i omówienie branż z największym potencjałem na rynku rosyjskim, w tym także branż gdzie import do Rosji jest znaczny.
 4. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

12:30 - sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia


Informacje o prelegencie:

Sebastian Sadowski-Romanov

Przedsiębiorca i handlowiec z wieloletnim doświadczeniem. Jego kariera rozpoczęła się w 1995 roku od jednoosobowej działalności Import-Export Sebastian Sadowski. Zajmował się wówczas importem obuwia z Włoch i elektroniki z Niemiec, sprzedając towar w Polsce, Rosji i na Białorusi. W 2000 roku prowadził przedstawicielstwa dwóch firm z Taiwanu i Hong Kongu. Od 2002 do 2007 roku prowadził firmę handlową w Rosji. W 2004 rozpoczął import tkanin z Chin na potrzeby polskiego zakładu krawieckiego, a w 2005 roku otworzył wraz z chińskim partnerem zakład krawiecki w Chinach. Od 2010 r., przekazując wieloletnie doświadczenie zdobyte w handlu międzynarodowym, wspiera polskie firmy w rozwoju działalności eksportowej, świadcząc im najwyższej jakości usługi szkoleniowe oraz z zakresu doradztwa biznesowego. Firma ITRO, której jest prezesem, buduje i wdraża strategie eksportowe zarówno dla średnich oraz mniejszych firm. Priorytetem przedsiębiorstwa są kraje wschodnie: Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan. Pan Sebastian Sadowski-Romanov wspiera polskie firmy w wejściu na rynki zagraniczne poprzez efektywne wskazywanie i dobór partnerów biznesowych i handlowych, pośredniczenie w procesie negocjacyjnym także w ramach programu "Paszport do eksportu".


Organizator:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.


Jak będzie przebiegać proces rejestracji na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online (dostępny po kliknięciu przycisku "Kup bilety"). Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.


Przejdź na stronę barr.pl aby przeczytać regulamin uczestnictwa w szkoleniu.


Informacje o szkoleniu:

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. "Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na bezpłatne szkolenie online "Eksport na świecie - Rosja", 02.11.2021 r., godz. 9.00-12.30.
już niedostępne -