Gdzie te polskie ekowioski? [Webinar 2] | metoda budowania społeczności aut. Scotta Pecka

location icon
Internet
calendar icon
Od 8 gru 18:00 do 8 gru 20:00
ticket icon
Od 0,00 zł

"Jest w sercu tęsknota za pokojem. Przez rany i odrzucenia, których doświadczyliśmy w przeszłości boimy się podjąć ryzyko zdjęcia zbroi. W tym strachu porzucamy marzenie o autentycznej wspólnocie jako nierealną wizję.
Są jednak sposoby, dzięki którym ludzie mogą znowu się spotkać - sposoby na zagojenie starych ran". [Scott Peck]

Podczas tego webinaru zapoznamy się z metodą amerykańskiego psychiatry Scotta Pecka, autora książki "Droga rzadziej przemierzana".
Dowiemy się  jak za pomocą narzędzi, które oferuje nam psychologia możemy przejść grupowy proces od pseudo-wspólnoty (gdzie wszyscy są mili, ale relacje raczej płytkie) do głębokiej WSPÓLNOTY (gdzie mniej ludzi lubisz, ale więcej kochasz). Porozmawiamy również o:
- barierach oddzielających nas od innych ludzi i o sposobach na przełamywanie tych barier;
- rodzaju komunikacji, który wzmacnia wspólnotę;
Possibility Managemencie jako jednej z metod, które mogą pomóc w relacjach, byciu w świecie, odczuwaniu i dzieleniu się tym z innymi.

Goście spotkania:
Maciek Antkowiak - pisze o sobie: "Jestem Ewolucjonistą działającym na krawędzi obecnej kultury, budując mosty do regeneratywnego życia". Pracuje jako trener możliwości, wspierając grupy i osoby w ich transformacyjnej podróży ku większej klarowności, odpowiedzialności, sprawczości i wspólnocie. Jest także certyfikowanym trenerem i terapeutą grupowym, na ścieżce trenerskiej (FIT) metody Budowania Społeczności Scotta Pecka.

Emilia Ślimko - określa siebie jako agentkę transformacji. Pracuje z ludźmi jako trenerka i coach. Jest jej bliska idea rozwoju integrującej potrzeby człowieka oraz troska o ekosystem Ziemi.  W swojej pracy integruje rozwój osobisty oraz ekologię. Specjalizuje się w problematyce związanej ze zmianami klimatu, zrównoważonym rozwojem, sprawiedliwą transformacją, głęboką adaptacją do kryzysu klimatycznego. Prowadzi treningi i warsztaty.

Emilia i Maciej sa także pomyslodawcami i żywą częścią projektu Osady-Centrum Regeneratywnego Życia https://pl.osada.earth

Prowadząca:
Agata Kaźmierczak - od lat eksperymentuje z ekoosadnictwem w Polsce. Pierwszą inspiracją był dla niej ruch Zeitgeist i Venus Project (2009), antropozofia Rudolfa Steinera, a następnie bardziej rodzime: Akademia Bosej Stopy na Suwałkach (2013), gdzie mieszkała i współkreowała miejsce. Przez 4 lata pracowała dla Fundacji Cohabitat, m.in. jako red. naczelna Magazynu Wytwórcy ( 2013- 2017).
Mieszka od 5 lat w Osadzie Gaj, w Kotlinie Kłodzkiej. Jest współzałożycielką Żywej Kooperatywy oraz członkiem Związku Wolnej Ziemi. Mama 4,5 letniej Wandy urodzonej w glinianym pokoiku, miłośniczka dzikiej przyrody, wolności i pracy z żywiołami.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Dziękujemy Ci za dołączenie do spotkania. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności do pokoju webinarowego będą wpuszczani "wspierający". Jeśli chcesz zapewnić sobie miejsce na spotkaniu, otrzymać nagranie wideo i stać się współtwórcą tego wydarzenia, to zachęcamy Cię do wybrania "zaproszenia dla wspierających". Do zobaczenia! Zaproszenie dla ciekawskich

Dziękujemy Ci za dołączenie do spotkania. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności do pokoju webinarowego będą wpuszczani "wspierający". Jeśli chcesz zapewnić sobie miejsce na spotkaniu, otrzymać nagranie wideo i stać się współtwórcą tego wydarzenia, to zachęcamy Cię do wybrania "zaproszenia dla wspierających". Do zobaczenia!

Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
Dziękujemy Ci za wybranie tego zaproszenia i wsparcie naszej oddolnej działalności! Dzięki Tobie, możemy opłacić naszą pracę i pokój webinarowy. To dla nas bardzo cenne!
Jako wyraz wdzięczności wyślemy do Ciebie zapis wideo oraz materiały dodatkowe po spotkaniu.
Miło Cię widzieć w gronie współkreatorów! <3
<3 Zaproszenie dla wspierających <3

Dziękujemy Ci za wybranie tego zaproszenia i wsparcie naszej oddolnej działalności! Dzięki Tobie, możemy opłacić naszą pracę i pokój webinarowy. To dla nas bardzo cenne!
Jako wyraz wdzięczności wyślemy do Ciebie zapis wideo oraz materiały dodatkowe po spotkaniu.
Miło Cię widzieć w gronie współkreatorów! <3

Wyprzedane 25,00 zł Wyprzedane