Eko Warszawa ||Idea zero waste w architekturze - spotkanie z architektami (pracownia XY Studio)

location icon
Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki plac Wojska Polskiego 28, Warszawa wesoła
calendar icon
Od 11 gru 12:00 do 11 gru 14:00

"Eko Warszawa" to 1️⃣0️⃣ kreatywnych spotkań i wycieczek plenerowych, podczas których spojrzymy na Warszawę przez pryzmat środowiska naturalnego i dbałości o nie.Odwiedzimy stołeczne mokradła i miejskie ogrody, zbadamy wybrzeże Wisły i zbudujemy domki dla owadów. Będziemy przyglądać się miastu i jego architekturze z ekologicznej perspektywy, wspólnie szukać eko rozwiązań dla komunikacji i architektury. Nie zabraknie też perspektywy domu - zainspirujemy najmłodszych do proekologicznych działań w najbliższym otoczeniu.

ZAPRASZAMY! 😊



Ostatnie spotkanie z cyklu będzie wyjątkowe! Już 11 grudnia spotkamy się z architektami z XY Studio na warsztacie zatytułowanym: "Idea zero waste w architekturze"! 

Słyszeliście na pewno o tym, żeby oszczędzać wodę, prąd i nie marnować jedzenia? Żeby żyć tak, by jak najmniej odpadów trafiało do kosza? A czy wiecie, że "zero waste" może także dotyczyć architektury? Zgodnie z tą ideą projektanci wykorzystują już kiedyś użyte materiały do nowych budynków i tak je wymyślają, by ich budowa jak najmniej zanieczyszczała nasze środowisko. 

Tak właśnie działają architekci z pracowni xy studio (http://www.xystudio.pl)! Za swoje nowatorskie pomysły otrzymali już wiele nagród, m.in. w 2020 r. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy. 

Na tych warsztatach będziecie mieli okazję nie tylko spotkać się z architektami z XY STUDIO, ale także zwiedzić jeden z ich projektów - szkołę podstawową w Wesołej. A to nie koniec niespodzianek, bo pod okiem architektów wykonacie własne prace "zero waste"!


Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, inicjatywa Ty było, tu stało, Dom Spotkań z Historią, Wolskie Centrum Kultury

śledźcie nas na fb! https://www.facebook.com/TuByloTuStalo

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka na warsztaty dla 1 dziecka
już niedostępne -