"Edukacja kreatywna dzieci z Zespołem Aspergera" - szkolenie dla rodziców, nauczycieli, specjalistów
"Edukacja kreatywna dzieci z Zespołem Aspergera" - szkolenie dla rodziców, nauczycieli i specjalistów - Z UWAGI NA SYTUACJĘ W KRAJU PRZENIESIONY Z 18.04.2020 (sobota), 10:00 - 14:00, NA 27.09.2020 (NIEDZIELA)
- dlaczego dzieci z Zespołem Aspergera mają specjalne potrzeby edukacyjne? (możliwości neurobiologiczne, potrzeby społeczne, emocjonalne, etc.)
- znaczenie relacji w pracy z dzieckiem z Zespołem Aspergera
- dlaczego szczęśliwe dziecko uczy się chętniej (chemia mózgu - możliwości i zagrożenia)
- kreatywna edukacja włączająca z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb (możliwości i wskazówki praktyczne)
- jak (i czy?) "oceniać" dziecko z Zespołem Aspergera? Jaki wpływ ocenianie ma na kreatywność i motywację?- aspekty formalno-prawne, psychologiczne i praktyczne
Warsztat skierowany jest do rodziców, nauczycieli i specjalistów.
Tematy warsztatu mocno skupiają się na możliwościach wykorzystania największego potencjału (a mają go osoby pracujące z dzieckiem) do tego, by je jak najlepiej i kreatywnie wspierać w rozwoju i edukacji.
Na warsztatach powiemy sobie nie tylko o tym jak ważne są orzeczenia i realizacja zapisów IPET, ale przede wszystkim o tym, jakie możliwości mają we własnych rękach osoby pracujące i towarzyszące dzieciom w ich edukacji.
Uwzględnimy przede wszystkim kluczowe aspekty tej roli, także jej ogromne możliwości biorąc pod uwagę także odkrycia neurobiologii i neurodydaktyki oraz psychologii.
Kreatywność w edukacji dzieci z ZA jest możliwa dzięki tym, którzy mają na to wpływ i pozwala na korzystanie z ogromnego potencjału jaki dzieci w spektrum mają do zaoferowania społeczeństwu.
Tylko od nas dorosłych zależy to, jak będą z tego korzystać i czy będą szczęśliwe.
Prowadząca warsztat - Edyta Leszczyńska o sobie:
"Z wykształcenia i pasji jestem psycholożką i terapeutką. Oprócz tego także filozofką i pedagogiem.
Mamą dwóch jakże różnych Asów, od których uczę się wielu niezwykłych rzeczy i staram się przekazywać to w świat.
Połączenie tych ról i doświadczeń daje mi szeroką perspektywę działania zawodowego i nie tylko.
Jestem zwolenniczką równości dzieci i dorosłych, metody NVC, edukatorką domową i pasjonatką funkcjonowania mózgu w procesach uczenia się.
W swojej codziennej pracy zajmuję się udzielaniem wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczającym nadmiernego stresu, traumy, lęku, niepokoju, smutku, problemów rodzinnych, wychowawczych, w relacji z partnerem i wielu innych.
Pomagam osobom cierpiącym na depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia osobowości i inne.
Udzielam również konsultacji dla osób z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera (zarówno dzieci i dorośli).
Udzielam wsparcia rodzicom dzieci w spektrum".
Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/