QUO VADIS EUROPE ? WHERE ARE YOU GOING ?

location icon
Pałac Lubomirskich (Sala Hiszpańska) Pl. Żelaznej Bramy 10, warszawa
calendar icon
Od 13 maj 17:00 do 13 maj 17:00

Europejskie Centrum Projektów Pozarządowych ma zaszczyt zaprosić na debatę pn. ,,Quo Vadis, Europe? Where are you going?", w której weźmie udział Jan Zahradil, kandydat konserwatywnej europejskiej partii ACRE na szefa Komisji Europejskiej oraz eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2019 r. w poniedziałek o godz. 17.00 w Sali Hiszpańskiej w Pałacu Lubomirskich przy pl. Żelaznej Bramy 10.
Spotkanie poprowadzi Daniel Czyżewski, redaktor PolskieRadio24.pl. Debata będzie prowadzona w języku angielskim.

Naszymi gośćmi będą:

🔹Jan Zahradil - kandydat na stanowisko Przewodniczącego Komisji Europejskiej (tzw. Spitzenkandidaten) z ramienia Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ACRE, Alliance of Conservaties and Reformists in Europe).

ACRE zrzesza konserwatywne partie w Europie, jest trzecią największą europejską rodziną polityczną z ponad 42 krajowymi partiami i grupami członkowskimi w Parlamencie Europejskim, Radzie Europy, Komitecie Regionów, Zgromadzeniach Parlamentarnych OBWE i NATO. ACRE promuje wolność osobistą, suwerenność narodową, demokrację parlamentarną, wartości rodzinne i decentralizację władzy zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

🔹Jacek Saryusz-Wolski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich eurodeputowanych.
Z wykształcenia doktor ekonomii, zasiadający w Parlamencie Europejskim nieprzerwanie od 2004 roku. Jego główną domeną jest przede wszystkim polityka wschodnia. Potwierdził to zostając pomysłodawcą zgromadzenia Partnerstwa Wschodniego, tzw. Euronest, które powołano w 2009 roku. Integracją europejską zajmował się już od lat 70. ubiegłego wieku, najpierw naukowo, a w 1991r. jako pierwszy pełnił funkcję pełnomocnika polskiego rządu ds. integracji europejskiej i pomocy zagranicznej. Uczestniczył w negocjacjach układu stowarzyszeniowego Polski z Unią. W latach 2000-2001 był sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej, który koordynował negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do UE.

Saryusz-Wolski był wiceprzewodniczącym PE (od lipca 2004 r. do stycznia 2007 r.), a następnie, w nowym rozdaniu funkcji w PE, na dwa i pół roku stanął na czele komisji spraw zagranicznych europarlamentu. W lutym bieżącego roku został wskazany jako lider listy PIS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 4 (Warszawa).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  ECPP - Quo Vadis Europe ? Where are you going ?
już niedostępne -