Droga artystki - Babki w Kurorcie

location icon
Teatr Atelier Mamuszki 2, Sopot
calendar icon
Od 4 mar 16:00 do 4 mar 17:00

Na nasze zdrowie wpływ ma nie tylko dieta, ilość ruchu czy jakość snu. To również miejsce i czas w jakim żyjemy, Warunki społeczne i kultura w jakiej wzrastamy. Sztuka jaka nas otacza. Dlatego chcemy porozmawiać z przedstawicielkami różnych branż kreatywnych o tym jak one odnajdują się w świecie sztuki. Czy ich kobiecość je ogranicza czy wyzwala nowe obszary twórcze? Czy istnieje sztuka kobieca i co dla nas to oznacza? 


Debatę poprowadzi Kataryna Kotecka, tatuatorka, miłośniczka łąk, pól i lasów. W jej pracach na "żywym płótnie" widać silną więź z naturą. Tworzy kobiece delikatne i zmysłowe wzory na ciałach.Założycielka pracowni tatuażu "zwidy" w Gdańsku. Absolwentka uniwersytetu SWPS w Sopocie gdzie od 2016 prowadziła warsztaty z efektywnej pracy zespołowej. Prowadząca treningi myślenia twórczego na uniwersytecie SWPS w Sopocie, podczas których, stara się pokazać, że twórczość nie jest zarezerwowana dla artystów lecz dostępna dla każdego, w najrozmaitszych dziedzinach życia.

W debacie wezmą udział:

Grażyna Rigall Absolwentka Wydziału Malarstwa gdańskiej ASP. Ilustratorka, malarka, współautorka krótkich form animowanych, autorka lalek i niewielkich obiektów. Autorka ilustracji książek dla dzieci m.in. "Łopianowe pole" (nagroda Książka Roku IBBY 2017, nagroda Jury portalu granice.pl dla najlepszej książki na jesień 2017), "Człowiek jaki jest, każdy widzi" (wyróżnienie na międzynarodowym konkursie Jasnowidze 2014) Stypendystka Miasta Sopot, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci w latach 2017, 2019, 2020 . Bierze udział w corocznych Bałtyckich Spotkaniach Ilustratorów.

Maja Domachowska wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki w zespole Kwiaty. Kobiecy głos w męskiej grupie. Uczestniczka muzycznych projektów zespołów takich jak Kiev Office, Good Night Chicken czy muzyka Pawła Przyborowskiego. Mama, żona, miłośniczka życia nad morzem. 

Agata Królak ilustratorka i autorka książek, graficzka, artystka sztuk wizualnych, edukatorka. Asystentka w Pracowni Ilustracji na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową, projektuje także plakaty, okładki płyt oraz pocztówki i tworzy autorską ceramikę. Jej prace były wystawiane na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Laureatka wyróżnienia Polish Graphic Design Awards, plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

Dorota Androsz aktorka, performerka, reżyserka. Absolwentka PWST w Krakowie, filia we Wrocławiu. W latach 2004-2007 związana z teatrem Polskim w Bydgoszczy. Od roku 2007 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Grała w spektaklach; M. Libera, J.Klaty, E.Marciniak, A.Orzechowskiego. Wyreżyserowała niezależnie spektakle nad Czarnym Jeziorem Dei Loher i fetish.wtf. W 2018 roku debiutowała jako reżyserka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektaklem Koniec Miłości Pascala Ramberta. Asystowała przy spektaklu Hunger w reż Luka Percevala w Thalia Theater w Hamburgu. Realizowała czytania w ramach PC Dramy i Rezydencji Sopot non Fiction. Jako performerka i autorka tekstów współpracowała m.in. z Anną Kalwajtys, Dorotą Chilińską, trójmiejskim Teatrem Amareya, Arturem Lisem, Mikołajem Mikołajczykiem i Grupą Spektaklową GS Zakrzewo oraz z dramaturżką Ritą Jankowską. Jako felietonistka współpracuje z portalem teatralny.pl

*

Debata jest jednym z punków festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 4-5 marca. 

Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/707436557650722 

Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/ 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Masterki oraz Miasto Sopot 

Nasi partnerzy to: Studio Sopot Yoga, Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, UpFoundation, Aura Herbals, Feminum

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Droga Artystki
już niedostępne -