Drewniane Skarby i Smaki Mazowsza cz.1

location icon
Pałac Kultury i Nauki (parking od strony Kinoteki). Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 22 maj 7:20 do 22 maj 21:00

7.20 zbiórka na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki (22.05.2021). Wyruszamy o godzinie 7.30! Planowany powrót około godziny 21.00.

Wyruszamy na spotkania ze skarbami architektury drewnianej południowo - wschodniego Mazowsza (pogranicza historycznego Mazowsza i Małopolski).

OTOWCK - w sercu dawnego letniska/uzdrowiska poznamy historię stylu świdermajer i najsłynniejszych mieszkańców otwockich wilii.

BAGNO CAŁOWANIE - spacer kładką edukacyjną wiodącą po Bagnie Całowanie, w trakcie którego opowiemy o fenomenie torfowisk (Bagno Całowanie to jeden z największych kompleksów torfowisk niskich na Mazowszu), sposobach ich ochrony, wyjątkowych siedliskach ptaków, o królu bagna i łowcach reniferów z "Pękatki". Koniecznie proszę zabrać lornetki i solidne buty 😊

SERY - wizyta w gospodarstwie mleczarskim z możliwością zakupu serów z mleka pochodzącego od krów pasących się na łąkach położonych na skraju bagien!

WARSZAWICE - drewniany kościół wzniesiony staraniem marszałka Bielińskiego z unikalna gotycką rzeźbą "Matki Bożej Radwankowskiej".

MARIAŃSKIE PORZECZE - świątynia z zapierającymi dech w piersiach iluzjonistycznymi polichromiami. Próżno szukać podobnej w całej Polsce!

TARNÓW - kaplica pw. Votum Aleksa położona na Wiślanej skarpie najprawdopodobniej w miejscu wcześniejszego kościoła. Projekt kaplicy wyszedł spod ręki Państwa Marty i Lecha Rowińskich z pracowni Beton (Tarnowska kaplica była nominowana i nagradzana w wielu prestiżowych konkursach architektonicznych).

KIEŁBASA (słynna wyroby z masarni p. Kuśmierskich) - Maciejowice słynną z ostatniej bitwy naczelnika Kościuszki. Czy tylko? Zdecydowanie nie! Zatrzymamy się w jednym z najznakomitszych sklepów z kiełbasami (i innymi wyrobami) na Mazowszu.

OGNISKO - zapewniamy kiełbaski i dodatki w cenie wycieczki.

GODZISZ - drewniana rządcówka o burzliwej historii związanej z rodziną Kwaśniewskich i wojennych tajemnicach zarządcy folwarku jaki był Henryk Olszewski.

ŻELECHÓW - tu w historycznej części Żelechowa poszukamy drewniany pereł architektury małych miast. Nie zabraknie żydowskich śladów.

ZWOLA PODUCHOWNA - tu odwiedzimy zapierający dech w piersiach kościół pw. św. Anny. Opowiemy min. o dawnej granicy i zaginionym mieście!

Wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Warszawy około godziny 21.00.


UWAGA:
kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 25 OSÓB.


W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 22.05.2021

📌 CENA: 120 zł/uczestnik

📌 CENA ZAWIERA:

- transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD),

- koszt organizacji ogniska z kiełbaskami i dodatkami,

- opiekę pilota/przewodnika na całej trasie,

- ubezpieczenia NNW i KL (Signal Iduna),

- opłaty: drogowe,

📌 CENA NIE ZAWIERA:

- ofiar w świątyniach, płatne obligatoryjnie u pilota - 10 zł/uczestnik.


INFORMACJE DODATKOWE:

- Po rejestracji przez portal Evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności oraz umowę (otrzymają je Państwo drogą mailową w ciągu 24h od momentu dokonania rezerwacji).

- Prosimy o dokonanie wpłaty (120 zł/uczestnik) za wycieczkę w ciągu 72 godzin. Wpłata stanowi potwierdzenie Państwa rezerwacji. W wypadku niedokonania wpłaty zadatku, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Numer konta oraz dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu (zostanie on wysłany w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji). Jeśli nie odnajdą Państwo wiadomości w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzenie spamu.

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: http://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-ubezpieczen-nnw/

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

-zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!

Adrian Pogorzelski (WawaGra) tel. 511 630 598

info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16Ł lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne -