JAK ZOSTAĆ DOSTAWCĄ DLA US ARMY? - Szkolenie w Koszalinie

location icon
Siedziba Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Zwycięstwa 126, Koszalin
calendar icon
Od 18 lip 10:00 do 18 lip 13:00

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i Słupskim Inkubatorem Technologicznym) oraz Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa zapraszają przedsiębiorców do udziału w szkoleniu nt. jak zostać dostawcą dla US Army.

PARTNER MERYTORYCZNY: Atlantic Contract Sp z o.o. sp. k.

PARTNER: Stowarzyszenie Alumni (Alumni Association U.S. State Department Exchange Programs)

TERMIN: 18.07.2022, godz. 10:00 - 13:00

MIEJSCE: Siedziba KIPH, Zwycięstwa 126, 75-614 Koszalin


Podczas szkolenia zapoznają się Państwo z podstawowymi zasadami skutecznego ubiegania się o zamówienia dla armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce oraz organizacji międzynarodowych, w tym systemu ONZ, Grupy Banku Światowego, NATO.

Odbiorcami szkolenia są przedsiębiorcy zarejestrowani w Polsce. Szkolenie ma na celu:
 • ułatwienie dużej liczbie przedsiębiorców, szczególnie MŚP działającym na terenie Polski, rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla armii amerykańskiej i organizacji międzynarodowych
 • uzyskanie informacji na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe oraz organizacje międzynarodowe
 • wyjaśnienie procedury amerykańskiego systemu zamówień publicznych na podstawie przewodnika powstałego na zamówienie.


PROGRAM:

 1. Jak zarejestrować firmę jako dostawcę US Army.
 2. Etapy rejestracji firmy w systemach przetargowych.
 3. Uwarunkowania prawne współpracy polskich firm z US Army w Polsce (podatki, zwolnienie z podatku VAT od przychodów ze sprzedaży do US ARMY)
 4. Narzędzia i sposoby wyszukiwania przetargów.
 5. Rodzaje przetargów i wymogi dotyczące dokumentacji.
 6. Terminologia w zapytaniach ofertowych.
 7. Rozliczenia wygranych przetargów.
 8. Statystyki dotyczące przetargów dla US Army w Polsce.


O FIRMIE ATLANTIC CONTRACT:

Atlantic Contract to organizacja o globalnym zasięgu, która wspiera klientów na całym świecie. Wprowadza firmy wraz z ich towarami i usługami na największe rynki rządowe i międzynarodowe. W kompleksowy sposób pomaga przedsiębiorcom poprzez ich rejestrację w międzynarodowych systemach zamówień publicznych. Wspiera przy pozyskiwaniu zamówień i udzielamy wspacia przy realizacji kontraktów na rzecz Rządu Federalnego USA, w tym dla Departamentu Obrony USA (Armia, Marynarka Wojenna, Siły Powietrzne), Agencji NATO oraz Agend ONZ.
Pracownicy Atlantic Contract realizują kontrakty prowadzone przez firmy z wielu państw na terenie amerykańskich inwestycji federalnych, zarówno wojskowych, jak i cywilnych. Wszyscy dysponują odpowiednimi, najwyższymi referencjami. Posiadają także certyfikaty US Army i NATO uprawniające do prowadzenia projektów na terenie amerykańskich baz wojskowych i placówek federalnych na całym świecie.
Po zarejestrowaniu Klienta w bazach zamówień federalnych, NATO oraz ONZ codziennie ma on dostęp do setek zapytań i przetargów na wszystkich kontynentach - kontraktów realizowanych w prawie wszystkich branżach. Ich dział wyszukiwania przetargów pracuje na rzecz Klientów 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.
Kadra Atlanctic Contract to doświadczeni praktycy, kierownicy projektów dla US Army w Polsce i Europie, prawnicy specjalizujący się w obrocie międzynarodowym oraz w Federalnym Prawie Zamówień Rządowych USA. Firma działa zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, jakości i zarządzania oczekiwanymi od Partnerów Rządu Federalnego, US Army, NATO i ONZ.
DLACZEGO WARTO Z ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ?
Jako nieliczni na europejskim rynku firma posiada wiedzę, bazę kontaktów i udokumentowane sukcesy w branży kontraktów dla Rządu Federalnego, w tym US Army, NATO i ONZ na świecie i w Europie. Już po 6 tygodniach firmy będą mogły przystępować, jako zarejestrowani dostawcy do ponad 100000 kontraktów rocznie.
www.atlanticcontract.com


BIO TRENERÓW:

Adam Nowicki - Wiceprezes Zarządu, Atlantic Contract.

Doświadczony kierownik projektów z ponad 25-letnim stażem (ponad 80 projektów komercyjnych wartości $60 mln oraz 15 dla US Army & NATO). Ekspert metodologii PMI (Project Management International), Prince2 i wojskowych wg. standardów amerykańskich i NATO. W Atlantic Contract pełni funkcję V-ce Prezesa Zarządu. Jego głównym obszarem działalności jest nawiązywanie relacji międzynarodowych związanych z Rynkiem Federalnym USA, US Army w Polsce i Europie, ONZ i NATO.
Adam Nowicki jest certyfikowanym kierownikiem projektów QC Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych. Certyfikat ten jest wystawiany przez USACE (Armię USA), NAVFAC (Marynarkę Wojenną USA) i jest wymagany przez wiele agencji rządowych USA, US Army oraz Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (US Air Force) do prowadzenia kluczowych projektów cywilnych i wojskowych na całym świecie. Posiada ponad 15 certyfikatów branżowych, technicznych oraz z zakresu bezpieczeństwa przyznanych przez takie instytucje jak: Korpus Inżynieryjny USA, Departament Obrony USA, Departament Stanu USA, Kontrwywiad Wojskowy US Army oraz Uniwersytet Cambridge.Zarejestrował ponad 50 polskich firm jako dostawców dla US Army, agend ONZ i instytucji NATO. Młodość spędził w Afryce (Zimbabwe). Zapalony żeglarz, paralotniarz i nurek. Miłośnik starych SAAB`ów.


Grzegorz Łopata - Wiceprezes Zarządu, Atlantic Contract.

Radca prawny - członek Okręgowej Izby Radców prawnych w Warszawie od 2006 r. Studia prawnicze ukończył w 2003 r. na Uniwersytecie Adam Mickiewicza w Poznaniu. Odbył studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2010 r. prowadzi Kancelarię Prawną Ars Legis - zespół prawników kancelarii specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz zamówieniach publicznych zarówno w ramach polskiego systemu prawa jak też w ramach zamówień organizacji międzynarodowych (ONZ, NATO/rynek federalny USA). Posiada szerokie doświadczenie (od 2007 r.) jako trener z zakresu prowadzenia szkoleń/warsztatów/konferencji z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego i administracyjnego. Prowadził zajęcia ze słuchaczami studiów stacjonarnych oraz studiów podyplomowych w ramach Wyższej Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W okresie 2016-2022 prowadził szereg szkoleń na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii.


Maciej Winnicki - Dyrektor działu przetargów dla US Army.

W Atlantic Contract odpowiada za rozwój powstającego oddziału w Londynie oraz wdrażaniem Polskich i Brytyjskich firm do współpracy na Rynkach Federalnych USA, NATO i ONZ. Pracował na stanowisku Dyrektora Operacyjnego wysuniętego oddziału firmy Mission Essential, będącego globalnym dostawcą dla instytucji rządowych obsługującym głównie klientów wywiadu i wojska.Mission Essential rozpoczęło swoją działalność jako wiodący dostawca tłumaczy pisemnych i ustnych dla rządu USA.Prekursor w nawiązywaniu oraz tworzeniu nowych relacji i współpracy, a także wsparciu lingwistycznym pomiędzy wojskami sojuszniczymi wchodzącymi w skład Batalionowej Grupy Bojowej i Wysuniętej Wzmocnionej Obecności NATO w Polsce a Wojskiem Polskim. Od 2017 roku współtwórca nowo powstałej struktury wsparcia lingwistycznego dla wojsk sojuszniczych w Polsce (zapewnienie tłumaczy dla US Army i NATO) na skalę krajową. Uwielbia pracę związaną z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz stosunkami międzynarodowymi. Zdecydowany w działaniu, zawsze dwa kroki do przodu, ceni multitasking, optymista z realnym podejściem do życia, w wolnych chwilach działacz charytatywny.


ORGANIZATOR:


Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od 1994 roku kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego. www.parr.slupsk.pl


Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa

Głównym zadaniem KIPH jest "...reprezentowanie interesów skupionych w niej podmiotów gospodarczych w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej, budowlanej lub usługowej wobec organów państwowych i samorządowych i innych instytucji oraz organizacji...". Celem działania jest tworzenie sprzyjających warunków do funkcjonowania i rozwoju podmiotów gospodarczych działających w Koszalinie i regionie Pomorza Środkowego. www.kiph.com.plWARUNKI UDZIAŁU:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Ilość miejsc ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania Organizatorzy mogą ograniczyć ilość reprezentantów z jednej firmy do jednej osoby. 


KONTAKT do ORGANIZATORA
:

Informacji nt. wydarzenia udziela Pan Bartosz Świtała, tel. 59 840 11 73, tel. 604 450 206, [email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet dla przedsiębiorcy
już niedostępne -