Ekosystemy i ludzie. Spacer - dolina Wisły

location icon
Pomnik Syrenki, Metro Centrum Nauki Kopernik Warszawa
calendar icon
Od 18 wrz 11:45 do 18 wrz 15:15

Przejdziemy wzdłuż śródmiejskiego odcinka Wisły w poszukiwaniu tego, jak przecina i zazębia się świat przyrodniczy ze społecznym. Kto i jak korzysta z tego miejsca? Co ją tu przyciąga? Jak ja się tu odnajduję? Co było tu wcześniej, a co będzie potem? Od tych pytań postaramy się dotrzeć do koncepcji teoretycznych tłumaczących społeczno-ekologiczny wymiar miasta -m.in. usług ekosystemowych, rezyliencji, czy biofilii.


Zaczynamy pod warszawską Syrenką, dalej idziemy mostem Świętokrzyskim i wzdłuż praskiego brzegu. Warto wziąć buty odporne na błoto, przyda się też lornetka.


Jakub Rok
Pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, doktor ekonomii, aktywista. Współtworzy(ł) Kooperatywę Spożywczą Dobrze, Obóz dla Puszczy, Inicjatywę Dzikie Karpaty i spółdzielnię trenerską Pestka. Ma spore doświadczenie w edukacji formalnej i nieformalnej, na co dzień prowadzi zajęcia na Uniwersytecie, od kilkunastu lat organizuje interdyscyplinarne wyjazdy szkolne do lasu. Interesuje się lasami naturalnymi, postwzrostem i praktycznym antykapitalizmem.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na wydarzenie
już niedostępne -
  Rejestracja na listę rezerwową wydarzenia
już niedostępne -