Komunikacja i wystąpienia publiczne Nauka i Edukacja Rozwój osobisty Polityka i Gospodarka Rodzina i relacje międzyludzkie

Dobra relacja w grupie - konferencja warsztatowa online

location icon
https://bbb.pozytywka.wroc.pl/b/boz-a3n-epq
calendar icon
Od 13 cze 9:00 do 13 cze 16:00

Konferencja warsztatowa "Dobra relacja w grupie" - online

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy regularnie pracują z grupą, czyli:

- wychowawców klas i grup świetlicowych

- instruktorów zajęć

Konferencja to przestrzeń na zdobycie narzędzi i umiejętności, które pomogą Ci budować dobrą relację w klasie, zapobiegać wykluczeniu, otwarcie rozwiązywać konflikty oraz odkrywać i rozwijać potencjał swojej grupy.

Skarżenie, opór wobec twórczego myślenia, wyśmiewanie się z innych, podział na podgrupy, nielubienie "bo nie", wykluczanie jednostek, podział uwagi na dzieci "tła", które nie rzucają się w oczy i te, które ciągle wymagają interwencji - to częste trudności w prowadzeniu grupy, opowiemy i pokażemy sposoby radzenia sobie z nimi.

Warsztaty do wyboru:

  • Otwarte mówienie o emocjach, potrzebach, rozwiązywanie konfliktów i rozwijanie pomysłów W KRĘGU - Bożena Andrzejewska
  • Role w grupie i dynamika grupowa - Mateusz Kolaszkiewicz
  • Sposoby zapobiegania wykluczeniu jednostki z grupy, działania naprawcze w przypadku kiedy doszło do wyłączenia dziecka z grupy - Marta Koroluk
  • Nierywalizacyjne aktywności w grupie, które wzmacniają każdą jednostkę i otwierają na relację z tymi, których "mniej lubimy".
Każdy uczestnik ma zapewnione miejsce na dwóch wybranych przez siebie warsztatach. Zapisy ruszają 24 stycznia na miejscu. 

Każdy warsztat odbywa się dwa razy.

Koszt: 100 zł/osobę     (faktury wystawiane są przez portal Evenea podczas zakupu biletu)

 Obejmuje:

  • uczestnictwo we wszystkich wykładach
  • udział w warsztatach - 2 do wyboru (zapisy na miejscu 28.03.2020 od 9:00) - każdy warsztat jest prowadzony dwa razy, ponieważ w każdej turze odbywają się wszystkie tematy równolegle
  • ciepłe i zimne napoje, przekąski słodkie i warzywno - owocowe oraz zupa w trakcie przerwy obiadowej
  • materiały konferencyjne, zaświadczenia o udziale
  • dostęp do strefy inspiracji z Milowymi i Odyseją
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ CZASOWO BEZPŁATNY DOSTĘP DO PLATFORMY "DOBRA RELACJA W GRUPIE" - PEŁNEJ POMYSŁÓW NA PRACĘ Z GRUPĄ I GOTOWYCH MATERIAŁÓW

Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, Wrocław


O warsztatach i prowadzących:

 Otwarte mówienie o emocjach, potrzebach, rozwiązywanie konfliktów i rozwijanie pomysłów W KRĘGU.

Podczas warsztatu uczestnicy doświadczą rytuałów komunikacyjnych, które wspierają grupę w integracji, budowaniu tożsamości, wyrażaniu emocji oraz samodzielnym rozwiązywaniu konfliktów. Prezentowane narzędzia zostały wypracowane poprzez praktykę wychowawcy w szkole podstawowej oraz w społecznościach alternatywnych szkół.

prowadząca: Bożena Andrzejewska - tutorka, nauczycielka języka polskiego, terapeutka pedagogiczna, trenerka autorskich warsztatów dot. kręgów klasowych. Współautorka gier rozwijających rozumienie języka i emocji "Gra na emocjach" oraz "Drzewosłów". Współpracuje z Autorskim Centrum Integracji Pozytywka, Wolną Szkołą w Domaszczynie oraz Fundacją Bullerbyn z Warszawy, gdzie prowadzi regularnie twórcze warsztaty pod własnym szyldem Spójnika Edukacji.Nierywalizacyjne aktywności w grupie, które wzmacniają każdą jednostkę i otwierają na relację z tymi, których "mniej lubimy".Podczas warsztatu uczestnicy poznają aktywności, w których uczniowie będą mieli okazję spojrzeć na siebie inaczej, niż przez pryzmat ocen lub rywalizacji. Dzięki nim mają szansę dostrzec swoje mocne strony, które nie zawsze mieszczą się w kanonie przedmiotowym. Pojawią się także narzędzia sprzyjające wzajemnemu słuchaniu i "odczarowywaniu" etykietek.

prowadząca: Aneta Bronś - tutorka uczniów szkoły podstawowej, autorka ścieżki edukacyjnej Wolnej Szkoły Pozytywki, założycielka i prowadząca zajęcia w Centrum Integracji Pozytywki oraz Wiosce Wyszogród, koordynatorka wielu projektów społecznych dotyczących integracji oraz relacji. Prowadząca zajęcia "Sztuczki - nauczki" w Bibliotece Miejskiej w Oleśnicy.Skuteczne metody profilaktyki oraz działania naprawcze w zakresie pracy z wykluczeniem społecznym.

W trakcie warsztatów poznamy sposoby zapobiegania wykluczeniu jednostki z grupy. Stworzymy bazę działań naprawczych w przypadku kiedy doszło do wyłączenia dziecka z grupy. Zastanowimy się w jaki sposób na własnych zasobach jesteśmy w stanie wesprzeć proces integracji oraz czy istnieją jej granice.

prowadząca: Marta Koroluk - psycholog szkolny, psychpoterapeuta CBT w trakcie certyfikacji. Pracuje terapeutycznie z młodzieżą oraz dziećmi w ramach praktyki psychoterapeutycznej. Współpracuje ze szkołą podstawową oraz prowadzi zajęcia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.


Role grupowe na tle procesu grupowego

W czasie warsztatów zastanowimy się jak odgrywają się relacje między członkami małej zbiorowości. Jakie role grupowe można zaobserwować w klasie? Przyjrzymy się możliwym zmianom tej dynamiki na różnych etapach procesu grupowego. Dotkniemy tematu wpływu i wykluczenia. Zastanowimy się jak zrozumieć i wspierać naturalny rozwój osobowości ucznia.

prowadzący: Mateusz Kolaszkiewicz - psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, edukator. Współpracuje aktualnie z Autorskim Centrum Integracji "Pozytywka", Stowarzyszeniem Siemacha, Fundacją Praesterno, prowadzi własny gabinet. W gabinecie przyjmuje dzieci, młodzież i osoby dorosłe - indywidualnie i rodzinnie.PLAN KONFERENCJI

Godzina

Harmonogram działań

9:00 - 9:30

rejestracja

9:35

powitanie uczestników

9:40 - 10:10

Jakie umiejętności komunikacyjne pomagają budować i podtrzymywać dobre relacje w szkole i w dorosłym życiu -

wykład Bożeny Andrzejewskiej i chwila na rozmowę.

10:20 -10:50

Uczeń w roli czy rola w uczniu? Role grupowe w klasie - wykład Mateusza Kolaszkiewicza i chwila na rozmowę.

11:00 - 11:30

Dlaczego jestem niewidzialny…? - wykluczenie z grupy - wykład Marty Koroluk i chwila na rozmowę.

11:40 -11: 55

Przerwa kawowa, sprawdzenie zapisów na warsztaty, przeniesienie się do sal warsztatowych.

12:00 - 13:30

I tura warsztatów

13:30 - 14:00

przerwa obiadowa

14:10 - 15:40

II tura warsztatów

15:45 - 16:00

podsumowanie, rozdanie materiałów i zaświadczeń, pożegnanie

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Konferecja warsztatowa we Wrocławiu Dobra relacja w grupie - konferencja warsztatowa - bilet normalny

Konferecja warsztatowa we Wrocławiu

dostępnych: 40

już niedostępne 100,00 zł -