Konferencja "DIGITAL EDUCATION - Nowoczesne Metody Edukacji"

location icon
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 5 kwi 9:00 do 5 kwi 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł
Serdecznie zapraszamy Państwa na Konferencję dla dyrektorów szkół DIGITAL EDUCATION - Nowoczesne Metody Edukacji.


Apple pomaga nauczycielom rozpalić kreatywność każdego ucznia za pomocą zaawansowanych produktów, narzędzi, programów nauczania i inspiracji. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Apple.

Zapraszamy do odkrycia, w jaki sposób technologia pomaga nauczycielom pobudzić kreatywność każdego dziecka. W ciągu dnia chcemy zainspirować Państwa prelekcjami wizjonerskich edukatorów i pokazać z pierwszej ręki, jak innowacyjne doświadczenia edukacyjne otwierają umysły i rozwijają potencjał studentów na całym świecie.

Konferencja odbędzie się w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przy alei Zwycięstwa 96/98.

Program Konferencji:

 • 9:00 Rejestracja
 • 9:30 Powitanie i rozpoczęcie: Przedstawiciel Miasta Gdynia, Cortland, Digitaled,
 • 9:45 Nowe standardy wykorzystywania technologii w edukacji, Małgorzata Szczepanik, Apple Polska
  • Jak pomagamy uczniom w nauce teraz i jak przygotowujemy ich do wyzwań stawianych przez ciągle ewoluujący świat? Motorem napędowym zmian jest technologia. To ona decyduje o tym, jak komunikujemy się ze sobą, jak pracujemy i jak wygląda nasze codzienne życie. I to ona pozwala każdej osobie — i każdemu uczniowi — tworzyć niezwykłe rzeczy i zmieniać świat. Najpierw jednak musimy wyznaczyć nowe standardy oczekiwań i możliwości związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji.
 • 10:15 Z doświadczeń szkoły, 
  • Poznaj historie liderów szkolnych, którzy wprowadzili technologię Apple do swoich instytucji. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami, pokazując przykłady innowacyjnego uczenia się i nauczania we własnych szkołach.
   • "Nowocześnie i w zgodzie z (naszą) naturą. Edukacja w leśnej szkole." - Agnieszka Kudraszow, Fundacja trzy czte ry!
   • "Fińska edukacja w Polsce" - Krzysztof Grabowski, Szkoła Navigo
   • "Edukacja międzynarodowa w szkole" - Agata Kożuszek, International School of Gdańsk
  • Zobacz więcej szkół biorących udział w projekcie "Inspirująca Szkoła" - inspirujaceszkoly.pl
 • 11:15 iPad w edukacji - Narzędzia do nauczania i wartości Apple - Paweł Darmosz, Cortland, Przygotowanie sprzętu dla uczniów, studentów i nauczycieli nigdy nie było łatwiejsze. Wykorzystując rozwiązania Apple dla edukacji szybko można zarejestrować użytkowników w szkole, automatycznie skonfigurować urządzenia oraz bezproblemowo pobierać i udostępniać aplikacje i książki. Dostępne są też aplikacje dla nauczycieli Klasa i Zadane, które ułatwiają kierowanie pracą uczniów na urządzeniach i w aplikacjach podczas lekcji, dostarczając jednocześnie mnóstwa cennych informacji o indywidualnych postępach każdego z nich.
 • 11:30 Przerwa kawowa
 • 11:50 Warsztaty praktyczne 1/2 (warsztat do wyboru)
  • Każdy może programować - Podczas tej sesji odkryjesz, w jaki sposób nauka kodu może pomóc w rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów, zachęcać do współpracy i promować kreatywność u uczniów. Zapoznamy się z dostępnymi materiałami programu Każdy może programować, aby ułatwić nauczycielom i ich uczniom naukę programowania, a także wyprobujemy Swift Playgrounds, aplikacje stworzoną na iPada, która uczy kodowania poprzez zabawę. Urządzenia iPad będą dostępne do użytku podczas tej sesji.
  • Odkryj Zadane i Klasę - potężne narzędzia dla nauczyciela - Dowiedz się, jak zarządzać iPadami podczas zajęć, łatwo dystrybuuj i zbieraj materiały, przypisuj działania w aplikacjach, obserwuj postępy uczniów i współpracuj z każdym z uczniów - wszystko w czasie rzeczywistym. Te nowe narzędzia do nauki pomogą tobie i twoim uczniom wykorzystać kreatywną moc aplikacji na iPada. Urządzenia iPad będą dostępne do użytku podczas tej sesji.
  • Rozszerzona rzeczywistość - Nauczyciele mogą w prosty sposób wykorzystać aplikacje z rozszerzoną rzeczywistością (AR) podczas lekcji, aby wzbogacić doświadczenia edukacyjne uczniów, inspirując ich do przekraczania swoich możliwości. Aplikacje AR na iPadzie potrafią zmienić klasę w przestrzeń kosmiczną, przenieść uczniów w czasie, aby zobaczyli wydarzenia historyczne na własne oczy, a nawet pozwalają im zajrzeć do wnętrza codziennych przedmiotów i zrozumieć, jak są zbudowane. Urządzenia iPad będą dostępne do użytku podczas tej sesji.
  • Warsztaty AKCES Edukacja, LEGO® Education SPIKE Prime - Jak uczyć robotyki w klasach 4-8 i wszkole średniej. 
 • 12:50 Lunch
 • 13:20 Warsztaty praktyczne 2/2 (warsztat do wyboru)
 • 14:30 Wsparcie Cortland - od szkoleń po wsparcie techniczne, Dorota Madej, Cortland Poznaj programy edukacyjne Apple dla szkół, jak Apple Distinguished School oraz Apple Distinguished Educator. Dowiedz się jak współpracujemy ze szkołami i dostarczamy im pomocne usługi, aby zapewnić szkołom odpowiednie wsparcie podczas całego procesu wdrożenia. Opowiemy także o sposobach finansowania technologii Apple dla szkół. Wszystko po to, aby nauczyciele i uczniowie czuli się bezpiecznie i pewnie korzystając z technologii.
 • 15:00 Podsumowanie, zakończenie, kawa i networking 


ZAPRASZAMY!

W przypadku pytań prosimy o kontakt edukacja@cortland.p

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Dziękujemy za rejestrację! Konferencja "DIGITAL EDUCATION - Nowoczesne Metody Edukacji"

Dziękujemy za rejestrację!

już niedostępne -