DevOps Online Meetup #3

location icon
Online Online, Online
calendar icon
Od 23 mar 18:00 do 23 mar 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

⏱ Data: 23 marca 2023 roku, godz. 18:00
🔵 Miejsce: Internet (każda osoba, która zarejestruj się na wydarzenie otrzyma link)


Zapraszamy na wydarzenie DevOps Online Meetup #3, które odbędzie się już 23 marca 2022 o godzinie 18:00 w Internecie w formie transmisji online.

Wydarzenie zrzesza pasjonatów i profesjonalistów od DevOps.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.

❎ AGENDA ❎

➡ 18:00 - Start prezentacji: Automatyzacja zadań tworzenia i konfiguracji infrastruktury z wykorzystaniem podejścia Infrastructure as Code (IaC) - Paweł Kubica
➡ Q&A - Pytania do prelegenta

❎ Opis prezentacji ❎

Automatyzacja zadań tworzenia i konfiguracji infrastruktury z wykorzystaniem podejścia Infrastructure as Code (IaC) - Paweł Kubica
Automatyzacja w obecnym świecie IT to rzecz (podobnie jak u niektórych kawa), bez której jest ciężko przeżyć dzień. Ilość otaczających nas procesów, zadań, usług oraz elementów infrastruktury do skonfigurowania i utrzymania cały czas rośnie, aż w pewnym momencie staje się ciężka do opanowania. I tu z pomocą przychodzi nam automatyzacja, która pozwala nam wykonywać częste i powtarzające się czynności dużo łatwiej, szybciej i przyjemniej. W pierwszej części prezentacji przedstawię ogólnie na czym polega proces automatyzacji oraz w czym i kiedy tak na prawdę może nam pomóc. Druga część prezentacji będzie poświęcona automatyzacji zadań tworzenia i konfiguracji infrastruktury z wykorzystaniem podejścia Infrastructure as Code (IaC). Zostaną tutaj przedstawione dwa najpopularniejszymi narzędziami wykorzystywane do tego celu: Terraform i Ansible.

❎ PRELEGENT ❎

+ Paweł Kubica(Comarch)
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Do firmy Comarch dołączył w grudniu 2012 roku i od kilku lat pracuje jako DevOps. Aktualnie najwięcej czasu spędza nad konfiguracją i administracją klastrów Kubernetes w różnych środowiskach (Public/Private Cloud). Na co dzień stara się nadążyć za szybko zmieniającymi się trendami w świecie IT.

❎ SPONSOR ❎

Sponsor Główny: Comarch

❎ ZAPRASZAMY ❎


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -