Języki programowania IT i Nowe technologie Przemysł

dev.js Wrocław #5

location icon
Pub Wędrówki Podwale 37/38, Wrocław
calendar icon
Od 17 lut 18:00 do 17 lut 18:00

KIEDY? 17 lutego 2020 roku, godz. 18:00
GDZIE? "Pub Wędrówki", ul. Podwale 37/38, Wrocław

Zapraszamy na wydarzenie dev.js Wrocław #5, które odbędzie się już 17 lutego 2020 roku o godzinie 18:00 w "Pubie Wędrówki".

Wydarzenie zrzesza pasjonatów: JavaScript, React, Angular, Vue.js, Node.js i inne technologie Front-endowe.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

PIWO dla pierwszych 100 uczestników!

❎ AGENDA ❎

➡ 18:00 - 18:15 Rejestracja uczestników
➡ 18:15 - 18:30 Przywitanie i rozpoczęcie
💬 18:30 - 19:10 Wprowadzenie do XState - Wiktor Jaszczuk
💬 19:10 - 19:50 Angular vs Server Side Rendering - Łukasz Godula
💬 19:50 - 20:30 Heads and Tails - Programowanie typami w TypeScript - Michał Załęcki
💬 20:30 - 21:10 Redux - off UI thread. - Patryk Kozłowski
➡ 21:10 - Pizza Time i Networking

❎ OPISY PREZENTACJI ❎

+ Wprowadzenie do XState - Wiktor Jaszczuk
Opis:
Podczas swojego wystąpienia poruszy temat, którym zainteresował się w czasie pracy nad ostatnim projektem. Jego zespół przytłoczony mnogością ekranów, przepływów danych oraz brakiem specyfikacji, chciał znaleźć sposób na modelowanie aplikacji tak, żeby w łatwy sposób móc odnaleźć się w całym procesie. Dodatkowo chcieli zwizualizować sobie stan aplikacji, mieć dobre narzędzia do debuggowania i zawsze szybko zmieniać kolejność ekranów bez większej ingerencji w kod. Redux im w tym nie pomógł, dlatego zainteresowali się XState, o którym Wiktor opowie trochę więcej.

+ Angular vs Server Side Rendering - Łukasz Godula

Opis:
Studium przypadku z wykorzystaniem Angular Universal na średniej wielkości projekcie. Z jednej strony w moim życiu przyszedł wymóg renderowania strony na serwerze, a z drugiej ciekwość, dlaczego wszystkim Universal działa na apkach "hello world", a nigdzie nikt nie opisuje jakie problemy napotyka się w realnych projektach, gdy chcemy wykorzystać Universala.

+ Heads and Tails - Programowanie typami w TypeScript - Michał Załęcki
Opis:
System typów w TypeScript pozwala na wiele, ale na jak wiele? Czy jeżeli statystyczny system typów wskazuje dokładny wynik wywołania funkcji to czy dopisanie implementacji łamie już zasadę DRY? Podczas prezentacji sprawdzimy, gdzie leży granica. Będzie o typach warunkowych, rekurencyjnych, wnioskowaniu typów i kilku innych zaawansowanych zagadnieniach w TypeScript.

+ Redux - off UI thread. - Patryk Kozłowski
Opis:
W czasach ogromnej popularności frameworków takich jak React, Vue czy Angular, coraz większą część naszych frontendów piszemy w JavaScript, upychając w nich jednocześnie więcej logiki. Rozwiązaniem pojawiających coraz częściej się problemów z responsywnością mogą być WebWorkery, czyli sposób na wielowątkowość w przeglądarce. Podczas prezentacji przyjrzymy się im bliżej, dowiemy się dlaczego "Main Thread" powinien nazywać się "UI Thread" i zobaczymy jak świetnie workery współdziałają z aplikacjami opartymi o Redux.

❎ PRELEGENCI ❎

+ Wiktor Jaszczuk
Wiktor jest absolwentem wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i zawodowo programuje już od ponad 10 lat. W tym czasie był programistą PHP, Javy, tworzył duże gry pisane w ActionScript 3, a od 2015 jest frontend developerem. Aktualnie zajmuje się programowaniem w React Native z użyciem TypeScript. W Spyrosoft pracuje jako tech lead i bardzo chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.

+ Łukasz Godula

Przygodę z zawodem rozpoczął jako front-end developer z nastawieniem na aplikacje webowe. Jego główną i ulubioną technologią na tym polu jest Angular. Z czasem jednak czekanie na backendowców stało się zbyt nudne i tak naturalnie przeszedł do node.js. Czy może się nazywać full-stackiem? Wolałby nie, ale jeśli już ktoś musiałby go skategoryzować, to jako JS developera :)

+ Michał Załęcki
Pracuję jako Senior Software Engineer w Tooploox we wrocławskim biurze, głównie w TypeScript. Zdarza mi się postawić też serwer lub klaster Kubernetesa. Prowadzę bloga https://michalzalecki.com/. Poza TypeScriptem pracuję nad smart kontraktami na Ethereum blockchain, czasami w Pythonie, a wcześniej w Elixirze i Ruby.

+ Patryk Kozłowski
Experienced (15+ years) software engineer, highly focused on performance, business impact & results. React & TypeScript enthusiast since their day 0. In his free time zealous bushcrafter.

❎ SPONSORZY ❎

Sponsor Główny:
SpyroSoft (www.spyro-soft.com)

Sponsor Złoty: Intive, SoftServe, Tooploox


❎ SOCIAL MEDIA ❎

Meetup: https://www.meetup.com/pl-PL/dev-js/
Facebook: https://www.facebook.com/devjspoland/
Instagram: https://www.instagram.com/devjspoland/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxjt-fYLh5DlODJvz7PqH8Q


❎ WSPÓŁPRACA ❎

Jeśli chcesz dołączyć jako sponsor lub masz jakieś pytania to pisz do nas śmiało na adres:
wspolpraca@devjs.org

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -