Nauka i Edukacja Zdrowie i Medycyna Sport

Cykliczność kobiet VS realia w sporcie wyczynowym - Babki w Kurorcie

location icon
Teatr Atelier Mamuszki 2, Sopot
calendar icon
Od 5 mar 10:00 do 5 mar 11:00

Podczas panelu porozmawiamy o kobiecym wydaniu sportu, podzielimy się swoim doświadczeniem w zakresie roli i ważności edukacji środowiska sportowego w zakresie cyklu miesiączkowego, przytoczymy przykłady ze sportowego życia wzięte. Wspólnie pochylimy się też nad tematem zdrowia psychicznego, na co szczególnie w tym zakresie zwracać uwagę by dbać o jak najlepsze samopoczucie psychiczne.

Panel poprowadzi: 

Ewa Urtnowska: Była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, obecnie prezes Fundacji "Graj z Głową". Wielokrotna reprezentantka kraju na najważniejszych imprezach sportowych, w tym na Mistrzostwach Europy i Świata. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i triumfatorka Pucharu Polski. Grała w polskich i zagranicznych klubach piłki ręcznej. Zdobyła Puchar Francji. Była nauczycielka WF, trenerka piłki ręcznej dzieci. Rozwój Fundacji "Graj z Głową" jest dla niej życiową misją.

Panelistkami będą:

Zuzanna Kulczyńska, fizjoterapeutka i była zawodniczka: "Od lat fascynują mnie możliwości, jakie niesie ze sobą fizjoterapia i praca z ciałem. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej oraz ortopedycznej. Wykorzystuję szereg metod i technik, które poznałam na licznych kursach i szkoleniach. Wciąż aktualizuję swoją wiedzę i bardzo doceniam współpracę międzydyscyplinarną. Pracuję z człowiekiem jako całością, dlatego stosuję wnikliwą diagnozę funkcjonalną, wspierając się szczegółowym wywiadem. Oprócz pracy w gabinecie działam na rzecz budowania świadomości, edukacji i przełamywaniem tabu wokół zdrowia kobiet."

Agata Sobota, fizjoterapeutka, kolarka i bikefitterka w VeloLAB: "Kolarstwo to moja pasja i długodystansowa przygoda, która towarzyszy mi w różnych formach od wielu lat. Zaczęło się od kilku podróży po Polsce i Europie Południowo-Wschodniej z sakwami - wtedy jeszcze na rowerze z marketu. Później przez kilka lat startowałam w triathlonie. Następnie przeszłam na kolarstwo szosowe intensywnie trenując przez kilka lat i startując w lokalnych oraz ogólnopolskich zawodach. Obecnie spędzam więcej czasu w lesie na gravelu. Startuje w ultramaratonach gravelowych, a że uwielbiam góry, to najczęściej wybieram te górskie. Jestem też instruktorem i trenerem z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu grup treningowych (indoor oraz outdoor) oraz indywidualnego przygotowania treningowego. Działam na rzecz propagowania kolarstwa wśród kobiet organizując m. in. dedykowane treningi i warsztaty. Zawodowo jestem fizjoterapeutką i bikefitterką w Gdańskim VeloLAB."


Agnieszka Białek: Wiceprezes Fundacji Graj z Głową, psycholog i psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym (w trakcie procesu szkolenia). Była piłkarka ręczna, wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Absolwentka SWPS i gdańskiej AWFiS. Ukończyła szkolenie pierwszego stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień zajmuje się wspieraniem młodzieży mającej trudności z funkcjonowaniem w środowisku szkolnym lub rodzinnym a także dotkniętej zaburzeniami psychicznymi.

*

Panel ten będzie jednym z punktów festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 4-5 marca. 

Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/707436557650722 

Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Masterki oraz Miasto Sopot 

Nasi partnerzy to: Studio Sopot Yoga, Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, UpFoundation, Aura Herbals, Feminum

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Cykliczność kobiet VS realia w sporcie wyczynowym
już niedostępne -