Języki programowania IT i Nowe technologie

Craft-IT 2022

location icon
Bristol Tradition&Luxury Hotel ul. Kopernika 12, Rzeszów
calendar icon
Od 4 cze 9:00 do 4 cze 18:00

Temat: Event Storming


Opis:

Event Storming jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domem i problemów. Wykorzystując eventy, istotne zdarzenia zachodzące w domenie, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowe, ale również bardziej złożone byty, agregaty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń. Software development to proces ciągłego uczenia się, działający kod jest efektem pobocznym...

Podczas sesji zapoznamy się zarówno z ogólnymi konceptami, stosowanymi przeze mnie rozszerzeniami, jak i użyciem techniki Event Stormingu w kolejnych etapach projektu. Od wysokopoziomowego big-picture do modelowania oprogramowania, projektowania agregatów, commandów, łączenia artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem, BDD czy implementacjami opartymi o Domain Driven Development.

Po zebraniu się grupy, można doprecyzować zakres warsztatu.


Mariusz Gil:

Software architect, trener, ex-CTO, z branżą IT związany od ponad 20 lat. Pasjonuje się projektowaniem i implementacją systemów o złożonych wymaganiach biznesowych, machine-learningiem i procesami wytwarzania oprogramowania, które można przełożyć na realną wartość biznesową dla klienta. Speaker i współorganizator wielu otwartych spotkań dla developerów. Obecnie związany z Bottega IT Minds, gdzie ma okazję pracować z wieloma zespołami developerskimi w Polsce i Europie. Mocno zaangażowany w rozwój oraz praktyczne zastosowania EventStormingu.

Data: 03. czerwca (piątek), 09:00-17:00
Miejsce: Hotel Bristol, Rzeszów

W cenie biletu zawarty jest całodzienny catering w Hotelu Bristol.


WAŻNE: Cały przychód z warsztatu zostanie przekazany na Polską Akcję Humanitarną.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
4. czerwca 2022 (sobota)
Hotel Bristol, Rzeszów
II pula - Regular

4. czerwca 2022 (sobota)
Hotel Bristol, Rzeszów

dostępnych: 0

Wyprzedane 256,00 zł Wyprzedane