11.03.2023 (sobota) - 18:00 - Bardzo ciemna strona Krakowskiego Przedmieścia. [Spacer]

location icon
Pomnik Mikołaja Kopernika Krakowskie Przedmieście, Warszawa
calendar icon
Od 11 mar 18:00 do 11 mar 20:00
ticket icon
Od 24,00 zł

"Tego więc dnia, rano o godzinie 9, na wysokim teatrum na Krakowskim Przedmieściu wystawionym i licznym żołnierzem opasanym, w przytomności mnogiego ludu kamerdynerowi i strzelcowi naprzód prawe ręce ucięto, potem głowy ścięto, a po ścięciu ćwiartowano, te zaś ćwierci na palach przy traktach publicznych wisieć mają".

Kiedy, w której części ulicy wspomniane teatrum stanęło i z jakiego powodu przeprowadzono tak srogą egzekucję, dowiecie się Państwo podczas spaceru "Bardzo ciemna strona Krakowskiego Przedmieścia".

W trakcie przemierzania ulicy z jednego końca na drugi usłyszycie Państwo historie, które nie będą łatwe, proste i przyjemną, a dotykać będziemy najciemniejszej strony ludzkiej natury w związku ze zdarzeniami, jakie miały miejsce w bliższej lub dalszej przeszłości.

W trakcie wędrówki tym pryncypialnym traktem stolicy opowiemy dlaczego znakomity i ceniony szewc położył trupem wybitnego lekarza oraz co takiego stało się, że uznany rzeźbiarz zastrzelił cenionego malarza?

Słyszeliście Państwo historie o kobiecie zabijającej pocałunkiem? Jedna z nich oparta jest na wydarzeniach z XVII wieku, a legendy o upiornej Laszce jeszcze długo krążyły po kresach Rzeczypospolitej. Jej pierwszy, zacny i nadzwyczaj waleczny, mąż mieszkał przy Krakowskim Przedmieściu.

Bolesław Prus został ciężko pobity, co miało dla niego poważne konsekwencje zdrowotne. Mimo, że znał sprawców, nie wydał ich w ręce policji. Po latach jeden z nich poprosił o spotkanie z literatem, by prosić o wybaczenie. O tym, czy przebaczenie uzyskał, również powiemy.

Miłość różnymi chadza drogami! Zakochany, szanowany mieszczanin - artysta wielbił ukochaną przechowywaną w słoiku. Ach ci romantycy! Jak się nazywał, gdzie mieszkał oraz gdzie mieszkała narzeczona, zanim trafiła do słoja też Państwu powiemy.

Jedno niewieście omdlenie doprowadziło do katastrofy kosztującej życie i zdrowie wiele osób. Czego nie należy krzyczeć w tłumie, jeśli chcemy ujść z życiem lub choćby całymi kośćmi? Dlaczego łatwo było wywołać panikę, kogo o jej spowodowanie oskarżono i jakie to miało konsekwencję również Państwo usłyszycie!

Jaka tragedia przyspieszyła rozbiórkę jednego z największych kościołów Warszawy? Gdzie stał, dlaczego pełnienie posługi religijnej stało się w nim niemożliwe i jaki udział miał w tym pewien znudzony kapłan?

Kim był mężczyzna, który w roku 1927 wszedł do bramy jednej z kamienic przy Krakowskim Przedmieściu i zniknął bez śladu? Nawet dymiące buty po nim nie zostały! Dlaczego jego zaginięcie wywołało jedną z największych afer politycznych w II RP i o co oskarżano marszałka Piłsudskiego?

Czy wiecie Państwo jaki jest wkład Polaków w narodziny światowego terroryzmu? Tak! Światowy terroryzm rodził się między innymi na Krakowskim Przedmieściu i tego też nie będziemy przed Państwem ukrywać!

Zapraszamy!

Spotykamy się 11 marca 2023 (sobota) o godzinie 18:00 z tyłu pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Spacer kończymy na placu Zamkowym. Będziemy wędrować około dwóch godzin.

UWAGA !

PRZEWODNIK NIE PRZYJMUJE PŁATNOŚCI. Bilety można zakupić wyłącznie poprzez platformę biletową "EVENEA" lub, po uzgodnieniu, drogą mailową (biuro@zwiedzajznami.com.pl) poprzez wpłatę bezpośrednio na konto.

PODCZAS SPACERU NIE MOŻNA DOKONYWAĆ NAGRAŃ PRZEWODNIKA W JAKIEKOLWIEK FORMIE BEZ UZGODNIENIA.

Gdyby ktoś był zmuszony zrezygnować z wycieczki prosimy o informację najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.


Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosciDołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  11.03.2023 (sobota) - 18:00 - Bardzo ciemna strona Krakowskiego Przedmieścia. [Spacer]

dostępnych: 23

już niedostępne 24,00 zł -