Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna

Ciało terapeuty - warsztat dla psychologów, terapeutów, pedagogów

location icon
Toruń Słowackiego 72, Toruń
calendar icon
Od 1 kwi 18:30 do 3 kwi 12:00

"Ciało terapeuty" - warsztat dla psychologów, terapeutów, pedagogów

Dedykowany specjalistom, którzy na co dzień pomagają innym. Jako ludzie mamy swoją kondycję, każdy różną, na którą składają się siły psychiczne, emocjonalne, intelektualne a także możliwości fizyczne. Te wszystkie zasoby biorą udział w procesie pomagania. Podczas superwizji najczęściej dbamy o psyche, emocje czy też intelekt, jednak z uwzględnianiem ciała bywa różnie. Stad też pomysł na ten warsztat. Jakie jest ciało terapeuty? Niezależnie od tego czy jest młode, stare, chude, z nadwagą, wysportowane, zmęczone, niewyspane, może głodne lub wypoczęte i nasycone... to ma ono swoje ważne miejsce, zarówno w fotelu terapeutycznym jak również we wszystkich sytuacjach poza pracą.

Widząc obciążenia i napięcia wynikające z kontaktu pomocowego pomyślałam, że to dobry pomysł, aby zaprosić specjalistów do doświadczenia własnego ciała w kontekście relacji terapeutycznej lub wychowawczej. Jestem przekonana, że pielęgnowanie dobrego kontaktu ze swoim ciałem procentuje podczas sesji, ale także w życiu osobistym.
Ten warsztat skierowany jest do psychologów, terapeutów oraz pedagogów i wychowawców. 

Plan jest tak ułożony, żeby był czas wolny dla siebie.  Pobyt w Toruniu może być również ciekawy z uwagi na klimat miasta i możliwość skorzystania z jego uroków:) 

Jeśli więc...
* chcesz... przyjrzeć się reakcjom Twojego ciała w kontekście pomagania innym,
* potrzebujesz... lepiej odczytywać sygnały płynące z Twojego ciała,
* zastanawiasz się... jak kontakt z Twoim ciałem może wpływać na jakość Twojej pracy,

ten warsztat jest dla Ciebie

Metody pracy: TRE® (ćwiczenia uwalniające stres, napięcie i traumę z ciała), ruch, refleksja, wymiana doświadczeń, różne ćwiczenia pracy z ciałem

Data: 1-3 kwietnia 2022

Miejsce: TORUŃ, ul. Słowackiego 72

Godziny zajęć: pt 18.30-20.30 sb 9.30-16.00 nd 9.00-12.00

Koszt warsztatów: 550zł (przy zgłoszeniach do 15.03.2022), później 600zł. Cena obejmuje udział w zajęciach oraz przerwy kawowe. Nocleg i wyżywienie we własnym zakresie. Jest możliwość zarezerwowania noclegu w miejscu, gdzie odbywają się warsztaty.

Prowadząca: Danuta Dybowska, psychoterapeuta DMT (terapia tańcem i ruchem), provider TRE® (metoda uwalniania stresu, napięcia i traumy z ciała), pedagog, trener warsztatów psychologicznych

Więcej informacji oraz zgłoszenia bezpośrednio u prowadzącej: danadybowska@gmail.com, tel. 604 263 879


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Dla osób, które zgłoszą się do 15.03.2022
już niedostępne 550,00 zł -
  Dla osób, które zgłoszą się po 15.03
już niedostępne 600,00 zł -