WawaGra: Cerkiewnym szlakiem wzdłuż granicy z Białorusią cz.1

location icon
Pałac Kultury i Nauki (parking od strony Kinoteki)
calendar icon
Od 4 paź 7:00 do 4 paź 21:00

Zbiórka uczestników 4.10.2020 roku (w niedzielę) o godzinie 7.00 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Planowany powrót około godziny 21.00.

To wyjątkową wyprawa cerkiewnym szlakiem wzdłuż granicy z Białorusią. Poza fascynującymi historiami z pogranicza, czeka nas solidna dawka wiedzy dotyczącej szeroko pojętej sztuki cerkiewnej oraz tradycyjnego budownictwa ludowego. Uwaga! Bezwzględnie każdy uczestnik wycieczki musi mieć ze sobą dowód osobisty na wypadek kontroli Straży Granicznej.

GRABRKA - święta góra polskiego prawosławia, na szczycie której ustawionych jest kilka tysięcy krzyży wotywnych przyniesionych przez pątników. Tu odwiedzimy cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, cudowne źródło.

KOTERKA - zagubiona wśród lasów cerkiew "niebiańskiego koloru". Wybudowana wśród leśnych grzęzawisk w miejscu cudownych objawień, jakich doznała Eufrozyna Iwaszczuk. Woda z przycerkiewnej studni słynie z licznych cudów. Tuż obok znajduje się granica państwowa z Białorusią, a za nią mieszkają dawni członkowie wspólnoty parafialnej. Smutny przykład "kreski Stalina".

KLUKOWICZE - na początku czeka nas solidna porcja tradycyjnej drewnianej architektury w końcu spacer nad Pulwę, gdzie odwiedzimy wczesnośredniowieczne grodzisko. Tu opowiemy o dawnym pograniczu z Rusią Kijowską, ważnych szlakach handlowych i fenomenalnym skarbie dirhemów odkrytym w Klukowiczach w 1945 roku.

ZUBACZE - zwiedzimy drewnianą cerkiew p.w. Opieki Matki Bożej wybudowaną w końcu XIX wieku.

Posiłek z regionalną kuchnią! Czy jedliście Państwo zupę opieńkową i hryczuny? *(dla chętnych, płatny dodatkowo 35 zł/osoba)

WERSTOK - na zakończenie szlaku czeka na nas "perełka"- drewniana cerkiew p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego.

OPAKA DUŻA - opodal wsi kilka metrów od drogi przebiega pas ziemi "niczyjej". zatrzymamy się na krótki foto-stop słupków granicznych, następnie na leśnym wzgórzu opodal wsi odwiedzimy cmentarz i cerkiew. W tym miejscu przytoczymy m.in. historię walk Legionu Puławskiego.

❗❗❗ Uwaga! Wydarzenie zostanie zorganizowane przy grupie minimum 20 uczestników.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM I ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NA DZIEŃ 4.10.2020.

📌 TERMIN: 4.10.2020

📌 CENA: 115 zł/uczestnik

📌 CENA ZAWIERA: transport [autokar lub bus (klimatyzacja, DVD)], opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (SignalIduna), opłaty drogowe, parkingowe.

📌 CENA NIE ZAWIERA: zwyczajowych ofiar w cerkwiach (płatne obligatoryjnie w dniu wyjazdu 15 zł/uczestnik), ewentualnych kosztów obiadu (płatne dodatkowo 35 zł/uczestnik).

📌 Jeśli posiadają Państwo "Voucher WawaGra" i chcieliby Państwo wykorzystać go w tej wycieczce, proszę o informacje w mailu

Ważne informacje:

- zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się na podstawie kolejności zakupu biletów

- wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ) dostępne pod linkiem: https://wawagra.waw.pl/2020/03/16/ogolne-warunki-u... oraz dodatkowy regulamin obowiązujący uczestników w czasie trwania wycieczki (przedstawiony powyżej)

- zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

- podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

- po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

- dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:

https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Serdecznie zapraszam!

Adrian Pogorzelski tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 (WawaGra Adrian Pogorzelski ul. Andriollego 16 lok. 14, 05-400 Otwock)

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja
już niedostępne 115,00 zł -