Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Bydgoszcz ku Wolności-niepodległościowa patriotyczna gra miejska

location icon
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy Stary Rynek, Bydgoszcz
calendar icon
Od 18 sty 10:00 do 18 sty 14:00

Obchodzimy 100 rocznicę powrotu Bydgoszczy w polskie granice. Z tej okazji zapraszamy do udziału w grze miejskiej "Bydgoszcz ku wolności".
Powstanie Wielkopolskie nie zakończyło się powrotem Bydgoszczy do Polski. Potrzeba było jeszcze 9 miesięcy, by polska armia zawitała do miasta, a na masztach pojawiła się flaga biało-czerwona. Sto lat temu, gdy Warszawa i inne miasta cieszyły się już niepodległością, bydgoszczanie podejmowali starania zmierzające do przywitania z honorami zbliżającego się generała Hallera. Uczestnicy gry przeniosą się w czasie, do 1920 roku, by pomóc znanym z kart historii postaciom w gromadzeniu funduszy, a także będą mieli okazję włączyć się w działania konspiracyjne wspierając obecnych już w mieście powstańców wielkopolskich. Za wykonanie powierzonych zadań gracze otrzymają marki polskie. Celem gry jest zdobycie funduszy na godne przygotowanie miasta, które niebawem przywita Wolność. Drużyna, która przekaże najwyższą kwotę zostanie zwycięzcą.
Organizatorem gry miejskiej jest Fundacja Rozwoju "JUTRONAUCI". Gra odbędzie się w dniu 18 stycznia 2020 r. w godz. 10-14. Start gry o godzinie 10:00 na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy (Stary Rynek). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły pod adresem e-mail: jutronauci@gmail.com oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/394042127944359/ lub w serwisie Miasto To Plansza: https://miastotoplansza.pl/bydgoszcz-ku-wolnosci-n...

Gra została zrealizowana dzięki dofinansowaniu przez Fundację Orlen Dar Serca oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Gra objęta jest pozafinansowym wsparciem Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestracja odbywa się na bazie ilości osób w drużynie. Wybierz tyle biletów ile osób będzie liczyć Twoja drużyna. Jeśli chcesz wziąć udział w grze miejskiej w większej grupie niż 5 osób, sugerujemy zarejestrować większą ilość drużyn z mniejszą liczbą członków. Wstęp na grę

Rejestracja odbywa się na bazie ilości osób w drużynie. Wybierz tyle biletów ile osób będzie liczyć Twoja drużyna. Jeśli chcesz wziąć udział w grze miejskiej w większej grupie niż 5 osób, sugerujemy zarejestrować większą ilość drużyn z mniejszą liczbą członków.

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc