Zarządzanie Rozwój osobisty

BRIEFING WARSZAWA - DAVOS: Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy?

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, 1. piętro pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 22 sty 9:00 do 22 sty 9:00

W dniach 21-24 stycznia 2020 r. odbędzie się 50., jubileuszowe spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Doroczne spotkania w Davos-Klosters w Szwajcarii mają na celu zaangażowanie światowych liderów we wspólne działania na rzecz kształtowania globalnych, regionalnych i branżowych programów i strategii wpływających na poprawę sytuacji na świecie. 

Cztery zagadnienia globalne wyraźnie wyróżniają się jako pilne i z pewnością zostaną wyraźnie ujęte w porządku obrad na dorocznym spotkaniu 2020 w Davos:

1. Jak stawić czoło pilnym wyzwaniom klimatycznym i środowiskowym, które szkodzą naszej ekologii i gospodarce?
2. Jak przekształcać tradycyjne branże, aby osiągały bardziej zrównoważone i sprzyjające integracji modele biznesowe (nowe priorytety polityczne, gospodarcze i społeczne zmieniają wzorce handlu i konsumpcji)?
3.Jak zarządzać technologiami napędzającymi czwartą rewolucję przemysłową, aby przynosiły korzyści przedsiębiorstwom i społeczeństwu, jednocześnie minimalizując ryzyka z nimi związane? 
4.Jak dostosować się do trendów demograficznych, społecznych i technologicznych kształtujących edukację, zatrudnienie i przedsiębiorczość? 

Zapraszamy na coroczny Briefing Warszawa-Davos 2020Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy?, organizowany przez THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Panelistami podczas spotkania będą:

  • dr Justyna Glusman - dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy, polska ekonomistka i naukowczyni specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska.
  • prof. Krystian Jażdżewski - Warsaw Genomics, program BadamyGenty.pl, lekarz endokrynolog, onkogenetyk, odkrywca genu odpowiedzialnego za raka tarczycy; twórca Programu BadamyGeny.pl, którego celem jest przebadanie wszystkich Polaków i uratowanie życia każdej jednej osoby z wysokim ryzykiem zachorowania na raka.
  • Magda Wierzycka - współzałożycielka i dyrektor generalna firmy Sygnia Limited świadczącej usługi finansowe. Najbogatsza kobieta w Południowej Afryce urodzona w Polsce, członkini rady Centrum dla Afryki na Uniwersytecie Harvard w USA
  • Tomasz Konik - partner, wiceprezes zarządu Deloitte, odpowiedzialny za obszar strategii w dziale Konsultingu, który obejmuje m.in. usługi związane z kapitałem ludzkim, zarządzaniem zmianą oraz zrównoważonym rozwojem. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz międzynarodowy program MBA St. Gallen Business School. Absolwent programów biznesowych na IMD w Lozannie, Harvard Business School oraz IESE w Barcelonie. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w konsultingu. Licencjonowany doradca podatkowy, a także ekspert w sektorze wydobywczym, energetycznym oraz w sektorze przemysłu ciężkiego.  Od 1 czerwca 2020 roku obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego Deloitte w Polsce.

Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK i CSM.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  REJESTRACJA - CZŁONKOWIE THINKTANK SOCIETY
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
  REJESTRACJA - RADA EKSPERTÓW I RADA STRATEGICZNA CENTRUM STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH I THINKTANK
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
  REJESTRACJA - NEWSLETTER CSM I TT
Wyprzedane 100,00 zł Wyprzedane
  REJESTRACJA DLA POZOSTAŁYCH
Wyprzedane 150,00 zł Wyprzedane